Jump to content

ТОЧНОСТ


Recommended Posts

ТОЧНОСТ

Туй е велик Божествен закон. 122-90

Всяко действие трябва да се извършва в определено време. 74-169

Всяко действие, което не е извършено на своето време, е престъпление. 74-169

Всички неща, които стават по-рано от определеното време, са недоносчета, всички неща, които стават по-късно от определеното време, са гнилота в живота. 74-162

Първото условие за разумен живот е точността. Ако не си точен, не можеш да реализираш желанията си. 88-175

Не отлагайте нещата, но бъдете будни да използвате благоприятните условия на живота си, защото всяка мисъл, всяка истина може да се предаде в определено време. 38-139

Ще каже някой: Няма нищо, закъснял съм само с една минута или изпреварил съм с една минута. - Не, никаква минута не ви оправдава. С една минута по-рано или по-късно може да стане цяла катастрофа. 74-162

Неточността е причина за всички грехове и престъпления, за всички недовършени работи. 74-164

Всички препятствия в живота ви се дължат на неточността. 74-163

Всяко нещо трябва да се изпълни на времето си. 122-91

Всичко трябва да става навреме. 122-99

Майката трябва да роди навреме. 122-90

Навреме трябва да лягате, навреме да ставате, навреме да ядете. 122-90

Доброто трябва да се направи навреме, може да го направите само днес. За утрешния ден има друга работа, друго нещо е приготвено. 122-90

Имам предвид оная силна, екзекутивна воля, която пред нищо не отстъпва. Например, дадеш обещание да отидеш някъде; трябва да изпълниш обещанието си, да отидеш точно на време. За да не забравиш, хвани горната фаланга на палеца на лявата ръка и кажи: Помни, че утре сутринта трябва да стана рано, да отида там дето съм обещал. Ще ме събудиш рано, да не закъснея. После хвани горната фаланга на десния палец и кажи същото. Най-после кажи и на себе си, че си обещал да отидеш някъде. 90-91

Каквото и да срещнете в живота си, спазвайте закона за точността. 74-170

Точността е хармония, такт, музика в живота на човека. 74-169

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...