Jump to content

ПРОЩАВАНЕ


Recommended Posts

ПРОЩАВАНЕ

Докато е малко, детето е свободно да прави каквото иска. Родителите не са доволни от неговата свобода, но му прощават. Като порасне, ако си позволи да върши това, което по-рано е вършил, никой не му прощава. Има неща, които се прощават, но само на децата. 70-61

Казано е в Писанието, че както Бог прощава, така и човек трябва да прощава. 56-180

Казано е в Стария завет, че човек трябва да прощава на брата си по седем пъти на ден. Христос казва: „Не по седем, а по 77 пъти по седем“. 145-126

Ако колата, с която ще прекарвам своето брашно и с която отивам на далечен път се счупи, доколко пъти трябва да я поправям? Аз ще кажа: до тогава до като ми служи, ще я поправям, защото без нея не може да се кара. Тя е една необходимост. Следователно прощаването, това е поправянето на колата. Представете си, че един кон ви ритнал някъде. Трябва ли да му счупите краката? - Трябва да му простите, понеже той ви е необходим. Сега някой разглеждат ближния като един посторонен човек. Не, този, ближният ти човек е ближен, защото той е една необходимост за тебе, ти трябва да му простиш. Трябва да му простиш, защото не му ли простиш, твоята каруца е счупена и ти сам ще носиш брашното на гърба си. 8-360

Защо е необходимо хората да си прощават? - За да възстановят връзките по между си. 56-180

Не мога да си простя направената погрешка“. - Няма защо да си прощаваш. Щом си счупил стомната, ще купиш нова. Ще глобиш малко кесията си, но ще изправиш погрешката си. Мъчно прощава човек на себе си, но оттам ще започне. Щом прощава на себе си, той може да прощава и на своите ближни. 145-126

Обаче прошката е за съвършени хора, за светии, за велики хора. Наука е нужна на човека, за да знае как да прощава. На думи казва, че е простил, но в края на краищата вижда, че не е простил. 56-180

Защо трябва да простите на своите ближни? - Ако ти не простиш на своя ближен, в тебе ще стане едно подпушване, едно блато ще се образува и там ще почнат да се образуват милиарди микроби. И най- първо ти, със своите деца, ще бъдете подложени на тази отрова. 8-360

Ако не простиш, ще носиш човека в ума си заедно с греха му, който ще те зарази. Ако му простиш, и той, и грехът му ще бъдат вън от тебе. 0-24.2.91

Ако прощаваш, ти печелиш. Като не прощаваш, ти губиш. За да прощава, изисква се силен човек. 8-362

Зад всяка прошка трябва да седи Любовта. 8-364

За благото на своята душа трябва да простим. 8-364

Прощаването е вътрешен процес. Ако вие простите, трябва да простите в душата си, в себе си, а не само да разгласявате, че сте простили. Да простите, без да разгласявате, че сте простили. - Като простя, трябва да имам туй самодоволство в себе си,че съм простил. Какви са признаците на прощаването? По какво се познава, че съм простил? - Аз имам връзка с Бога вече. Щом простя, както Бог иска, веднага ще дойде в ума и сърцето ми светлина и топлина и в душата си ще се усещам силен и мощен. 8-364

Някой път аз мога да кажа, че съм простил, а като се върна вкъщи, пак изкочи греха в ума ми. 8-364

Знаете ли колко е трудно да простим? - Не е достатъчно само да простиш, но тъй да простиш, че да не помниш, да забравиш всичко, да не остане в душата ти никакво злорадство. Тази обида, която ти е нанесена, на мястото й да посадиш най-хубавите растения, от туй зло да изкараш най-хубавите плодове. Този човек, който те е обидил, един ден да го направиш най-добрият си приятел- 8-370

Не мислете, че вие можете по някакъв начин да не простите. Двама души, които се убиват, които са направили най-голямото зло, Господ един ден ще ги направи най-добрите приятели. Ще им смеси кръвта. По хиляди съчетания, този човек, който ви е направил най-голямото зло, Господ един ден ще го направи ваш брат, ваш господар, ваш слуга, ще ви постави при всички възможности и условия да си простите. Ще ви накара да признаете, че този човек, колкото и да е лош, и той си има добри качества. 8-370

За да прощава човек, той трябва да бъде високоинтелигентен, много разумен човек. 8-371

Като те срещне Христос, първото нещо което ще ти каже е, че не си простил на своите длъжници. Всички тия на които не си простил, те са хроми, клосни, сакати, те си носят раните. 8-371

Като се приближим до Бога, да кажем: Господи, аз се постарах да простя на всички тъй, както Ти си ми простил.“ - Това е първият разговор. 8-371

Прощавайте на хората, за да не влезете и вие в същата примка. 111-21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...