Jump to content

ВЗАИМООТНОШЕНИЯ В ПРИЯТЕЛСТВОТО


Recommended Posts

ВЗАИМООТНОШЕНИЯ В ПРИЯТЕЛСТВОТО

В приятелските отношения, като акт между души, целият човек трябва да вземе участие и в по външна форма, и вътрешно, по ум, по- сърце, душа и дух. 49-207

Онзи, когото обичате, той трябва да има нужда от вас, а вие трябва в подробности да разбирате неговата душа, както и всичките нейни нужди. Този човек може да страда от някаква болест или да го мъчи някакво съмнение, но щом вие го обичате, ще извадите тези тръни от плътта му и след това ще му покажете пътя, по който трябва да върви, за да се повдигне. Всичко това трябва да направите по такъв начин, че той да вижда във вашето лице истински приятел, който желае неговото добро и повдигане. 13-72

Спомняте ли си случай в живота си, когато сте се разтваряли пред някой свой приятел и сте се разговаряли от душа, без да съжалявате за това, но да го считате за привилегия и благословение от Бога? Усещали ли сте благоуханието, което излиза от отворените души? - Да се отвори една душа, подразбира, същевременно и умът, и сърцето й да са отворени. 13-48

Приятелството, само по себе си, е разумна връзка. Докато съществуват разумни отношения, има приятелство. Щом се прекратят разумните отношения, приятелството изчезва. 34-126

Приятелството е качество само на разумен човек! Аз считам за приятел само този, който може да раздели своя залък с тебе. Аз зная, че туй, което моят приятел има, е готов половината да жертва за мене; и туй, което аз имам, съм готов половината да го жертвам за него.8-320

Ако приятеля на някого не върви по правия път, нека той насочи своя ум към него, и по този Божествен път ще му прати помощта си и живота му ще се измени. 5-262

Когато си тъжен, скръбен или когато имаш някакво недоразумение с някого, не влизай в дома на своя приятел. Посети приятеля си, когато си добре разположен , когато имаш добри мисли и чувства. 70-36 За да извикате някой човек да дойде при вас, вие трябва да отворите и двете си ръце и да съсредоточите към тях ума, сърцето, душата и духа си. Това подразбира отношение на приятели. 49-207

Кой е истинският начин за израз на приятелството? - Като споделиш благата, които ти са дадени със своя ближен. Споделиш ли ги, ближният ти става приятел. 0-22.7.91

Учете се от вашите приятели. Благодарете на добрите приятели видими и невидими, които ви помагат, когато ги призовете. 0-13.3.90

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...