Jump to content

ВРЪЗКА С БОГА


Recommended Posts

ВРЪЗКА С БОГА

Като ора нивата, това е знание. Щом посея нивата, знанието ми се свършва. - Защо? - Защото аз зная вече какво тя може да роди. Аз оставям нивата на Господа, Той да зъвърши работата. До посяването работата беше моя. Отук нататък, умът ми вече не стига. Работата, която не разбирам, предоставям на Господа. По-нататък аз вярвам в добрия резултат. Обръщам се към Господа с думите: Господи, ако ти не вземеш участие в моята работа, аз ще фалирам. Като ме види, че се моля, Господ казва: Аз ще свърша тази работа. След време занасят житото на воденицата, да се смели и като брашно го използвам. Пак се обръщам към Господа с думите: Всичко до тук знаех, но какво става с хляба, вътре в мене, не разбирам. Господ пак дохожда, туря нещата на място и казва: И тази работа свърших. 102-22

Бог, Неговият Дух и Господ са трите начала, които се изявяват чрез Азът в човека. 102-21

Този, скритият човек вътре, човекът, който не се мени, това съм аз. 43.8-10

Като кажа „Бог“ аз разбирам онова Вечно Начало, онази Бездна, онази Велика Основа на живота. Като кажа „Дух Божии“, разбирам онова начало в човека, което се пробужда и носи всички блага на живота. Без тези блага нищо не може да се постигне. Под думата “Господ” разбирам онази връзка с всички разумни същества. Той живее в нас, повдига ни, утешава ни в скърбите и неволите. Кажеш ли Аз за Господа, ще знаеш, че няма нищо невъзможно за тебе. Споменеш ли това име, всички болки трябва да те напуснат. 102-21

Докато Божествения Дух не се весели в сърцето на човека, сълзите му няма да престанат. Казано е в Писанието, че Бог ще изтрие сълзите на човека. - Кога ще стане това? - Когато Духът се всели в човешкото сърце. Защо плачат хората? Защото са се влюбили едновременно в Бога и в света, та не занаят на кого първо да угодят. Човек не може да служи едновременно на двама господари. 108-342

Щом противоречията изчезнат, щом болестите и гладът изчезнат, Слънцето на живота ще изгрее. Това показва, че Бог живее в човека. 90-134

Ако влезем в съприкосновение с Божественото съзнание, ние чувствуваме радост в душата си и подем в духа си. 47-243

Правилно е човек първо да уреди отношенията си към Бога, а после към хората. 48-69

Щом направите тази връзка, всякаква тъмнина от ума ви ще изчезне и всякакво притеснение от сърцето ви ще се премахне. В ума ви ще се яви светлина, в сърцето ви разширение, мир, радост и ще разберете, че Божията любов ви е посетила. 132-240

Човек не може да има светлина в ума си, топлина в сърцето и сила в тялото си, ако не е разположен, не е отворен към Бога. 142-217

За да не се прекъсва връзката с Бога, каквато работа предприемеш през деня, трябва да я вършиш с единствената мисъл, че тя се върши за Бога. Постъпиш ли така, ще имаш един постоянен импулс. 127-128

Когато казвате, че у някого дошло Божественото вдъхновение, аз разбирам, че той говори за онези разумни връзки,които съществуват от началото на нашия живот. Какво те вдъхнови? „Разумните Божествени връзки.“ Дали тези връзки ще бъдат положителни или отрицателни, от вас зависи, ако сте разумни, ще извадите от тях полезната, добрата страна, ако сте неразумни ще извадите от тях лошата страна. 127349

Бъдете мост на Господа, а не на хората. 116-149

Отправете ума си към Бога, за да се свържете с Неговата мисъл, да придобиете повече светлина. Чиста е мисълта на Бога. Обърнете сърцето си към Бога, да приемете Неговата чиста топлина. Отправете волята си към Бога, да се свържете с Неговата силна, чиста воля. 70-104

Само мисълта към Бога е в състояние да извади човека от ограничителните условия, в които се намира. 133-154

Отправете ума, сърцето и волята си към мястото на Бога - към онази посока, дето в този момент милиони сърца и умове се отправят. 133-151

Отпушете тръбите на Божествената канализация у вас. Щом по- чувствувата светлина, ще знаете, че Божията Мъдрост и знание се започнали да действат. Щом почувствате топлина, ще знаете, че Божествената Любов е започнала да действа. 136-10

Да се помоли човек в себе си, това е степен на съзнание, но не на онова велико съзнание, в което участвуват всички души. В това положение ти едновременно приемаш и даваш от общото благо. Ако можеш само за момент да се слееш с общото съзнание, ти пак ще получиш Божието благословение. 133-151

Няма по-свещен момент за човека от този, да повдигне ума си към Бога и да почувствува връзката, която съществува между всички умове, сърца и души. 13-54

Значи човек е свързан едновременно с Любовта и Мъдростта и той ще почувствува, че в света действува Великата истина, в която Бог се проявява. 13-54

Решаваш някакъв въпрос. Застани прав, обърни мисълта си към Бога, към любовта, която озарява всичко. Любовта, която има еднакви отношения към всички хора, която никога не забравя, ще ти помогне. Някой мисли, че е изоставен. Тази мисъл образува тъмнина в съзнанието му, тя пречи да го видят и да вижда помощта, която му се предлага. Махни лошите мисли и желания, за да прогледаш. Имай вяра в любовта. 70-129

Дойдете ли до връзка с Бога, в съзнанието ви се явява непририв- на светлина, а в душата ви - дълбок мир. 49-157

Човек трябва да се моли, защото молитвата е разговор на душата с Бога. 70-29

Новият подтик, който трябва да имате, това е вътрешният Божествен живот, вътрешната връзка. 96.3-48

Трябва да имате вътрешна връзка с Бога! Тогава ще бъдете силни и радостни и ще опитате Божествената Истина, не за бъдеще, не и след хиляда години, но още днес. 97.4-31

Като създадем вътрешна и външна връзка с Бога, ще придобием радост и веселие. 97.4-31

Вътрешна връзка с Бога, това е говор на Бога към мен; външна връзка, това е говор на моята душа към Бога. Като кажем вътрешна връзка, подразбираме, че Бог ни говори, а когато кажем външна връзка, подразбираме, че ние говорим на Бога. Когато страдам, аз говоря на Бога; когато се радвам, Бог ми говори. 97.4-20

Между човека и Бога трябва да има истинска обмяна. Туй наричам истинска радост: да зная да говоря на Бога и Той да ми говори. Мога ли аз да говоря на Бога, може ли и Той да ми говори, имам вътрешна и външна връзка с Бога. 97.4-18

Каква трябва да бъде вътрешната връзка? - Разумна. 96.3-48

Господ обича да говорим много хармонично, с най-приятен и хубав език. Когато се приближаваме към Бога, трябва да употребяваме най-хубавите думи. 97.4-66

Да говоря на Бога, това не значи да седна пред Него и да повтарям молитвата „Отче наш“. Това не е молитва. Не, ще седна пред Него смирено и ще Му кажа: Господи, Боже мой, пет пари нямам, нито знание имам, нито сила имам, моята сила е толкова малка, почти детинска, та ме е страх дори от мечка. Ти ме научи, кажи ми, как да се справя с мъчнотиите в живота. Той казва: „Ти ще отидеш при мечката и ще е кажеш само една дума и тя ще ти отвори път. Ти като тръгнеш пак трепериш, но кажеш на мечката една дума и тя се позасмее, отвори ти път. След това казваш: каквото Господ ми е казал, всичко това е истина. 97.4-21

Вие ще слушате какво Господ ви говори. И няма да повтаряте това, което Той ви е говорил, но ще Му кажете вашата опитност, ще Му кажете какво сте направили при условията, при които живеете. 97.4-30

Ще направите връзка с Господа, ще чуете Неговия глас и по този начин ще имате сила през целия ден. Умът ви ще бъде бодър, свеж и каквато работа да започнете ще я свършите навреме. 97.4-66

Ако направите връзка с Бога ще бъдете силни и мощни. 97.4-27

Под връзка с Бога подразбирам, че връзката трябва да се прави постепенно, всеки ден, всяка минута, всеки час. 97.4-14

На млади и на стари казвам, които нямат връзка с Господа, казвам да направят тази връзка. Тогава и наука, и поезия, и сили, и мощ, и безсмъртие, всичко зависи от тази връзка. 97.4-24

Щом имаме външна и вътрешна връзка с Бога, Бог ще направи външни и вътрешни връзки помежду ни. Тогава и ние ще направим един вътрешен коликтивитет, ще образуваме един общ вътрешен организъм и ще си разбираме, ще изпращаме своите мисли телепатически. Само по този начин небето ще има към нас правилни отношения, отдето ще ни посещават по-напреднали братя. От небето ще ни посещават ангели, те са напреднали наши братя. И те се интересуват от тези вътрешни връзки. 97.4-27

Божествена връзка е когато човек има тази широка любов, та като обича, да не очаква да му дадат нещо в замяна. от такъв човек като извадиш един котел вода, той очаква да му турят друг котел вода. 97.4-17

Имаме ли същинска връзка с Бога, вие вече имате отношение, можете да влезете във връзка с онзи велик организатор на космоса. Тогава животът ви ще се осмисли и вие ще станете гражданин на Царството Божие. 97.4-26

Целият ни живот трябва да бъде едно постоянно усилие да правим връзка с Бога, да бъдем в постоянно съприкосновение с Божествената Любов, с Божествената Мъдрост, с Божествената Истина, с Божествения Дух, с Божественото съзнание. Това са живи сили. В това съприкосновение ще почувствуваме онова блаженство, щастие, сила, подмладяване, което искаме.97.4-15

Онзи, който се разговаря с Господа, той е силен човек, планини може да пренася от едно място на друго. 129-10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...