Jump to content

ВИДОВЕ СВЕТЛИНА


Recommended Posts

ВИДОВЕ СВЕТЛИНА

В светлината има различия, има различни степени светлина. Например, има светлина при изгряването на Слънцето, има светлина към обяд, а има светлина и при залязването на Слънцето. 5-78

Без светлината на мъдростта никъде не можеш да отидеш. Само светлината дава свобода на човека да пътува от едно слънце на друго. 70-72

Външната светлина наричаме физическа. 104-296

Лъчите, които идат направо от източника на светлината, се различават от пречупените и отразени лъчи. 70-232

Светлината, с която светът си служи, не носи живот. Тя разкрива само външно света, очертава неговите външни форми, без да прониква в дълбините на тези форми. 47-5

Очите възприемат енергията, а мозъкът я превръща в светлина. Тогава какво представлява външната светлина? Тя не е истинска светлина. Истинската светлина е вътре в човека. Тя се казва духовна светлина. Даден човек, при мъчнотиите в живота казва: Тъмно ми е пред очите. Въпреки че той е вън, изложен на слънце, а говори за тъмнина. 104-296

Вътрешната светлина в човека не е нищо друго, освен Божественото начало, което чака времето на своето пробуждане. 80-158, „

Живот, сила и интелигентност

Като говоря за светлина на съзнанието, аз имам предвид онази светлина, която всеки ден се увеличава. Тази светлина носи живот. 47-4

Дойде ли въпрос до светлина на съзнанието, ние разбираме онази светлина, за която Христос казвал: „Аз съм виделината на живота.“ 47-5

Колкото повече имаме от тази светлина, толкова повече съзнанието ни се разширява. 47-5

Щом съзнанието им се разшири, Божествената светлина ще проникне в техния живот. Щом животът им се осветли и осмисли, те ще придобият вътрешен мир. 47-12

Много учени и религиозни хора казват, че имат светлина в ума си, топлина в сърцето си, мир в душата си, но тази светлина и топлина, този мир, за които те говорят, са обикновени състояния у тях. Те днес имат светлина в ума си, утре я загубват; днес имат топлина в сърцето си, утре я изгубват; днес имат мир в душата си, утре го изгубват. Когато Божествената светлина и топлина дойдат в ума и сърцето на човек, те не го напущат, докато той сам не затвори кепенците на своите прозорци. 47-12

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...