Jump to content

МОЛИТВИ


Recommended Posts

МОЛИТВИ

Да четеш постоянно една и съща молитва, това е престъпление. Еднообразието в молитвата не е позволено. 44-119

Като се молиш, застани пред Бога и кажи: „Господи благослови ме! Благодаря ти за всичко, което си ми дал! Помогни ми да увелича свободата на моята душа, силата на моя дух, светлината на моя ум и доброто на моето сърце.“ 142-344

Когато вдигнеш ръцете си нагоре, ти представяш човек, готов вече за работа. И като се молиш, пак вдигаш ръцете си нагоре - работиш. Като спущаш ръцете си надолу, ти дохождаш до Сатурна, до противоречията на живота. Самото вдигане на ръце има отношение към крайния предел на Вселената. Затова вдигни ръцете си нагоре и кажи: Господи, Творец на Вселената, искам да ти служа с всичкото си сърце, с всичкия си ум, с всичката си душа и с всичката си сила. Това значи да бъдеш Син Божии, и да говориш както Бог ти е заповядал. 64-301

Молиш ли се, кажи: „Господи, да бъде Твоята воля! Аз ще приема на драго сърце всичко онова, което иде от Твоята ръка и ще изпълня волята Ти, без никакво престъпване на Твоя закон.“ 127-67

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...