Jump to content

ЗАПОЧВАНЕ НА ДЕНЯ


Recommended Posts

ЗАПОЧВАНЕ НА ДЕНЯ

Като ученици, вие трябва да се стремите всеки ден да се свързвате с добрите хора от физическия, духовния или Божествения свят. 130-96

Ако всеки ден човек не приема по нещо, денят е изгубен за него. Най-малкото нещо, което може да приеме през деня, осмисля живота му поне за този ден. Като стане от сън, първо човек възприема една мисъл и едно чувство. След това той се измива, облича се и се приготвя за закуска. В тия действия, той приема нещо, което трябва да обработи. После започва да чете, да пише, да копае, да шие и т.н. Всяка работа, с която човек е свързан, допринася нещо за развитието му. Като възприема и обработва, човек трябва да е готов да даде нещо от себе си. Правилна обмяна трябва да съществува между хората. Не е ли готов да дава, човек дохожда най-после до обезмисляне на живота. Няма човек в света, който не може да даде нещо от себе си. Поне едно добро желание всеки може да отправи към човек. 145-278

Кажете си:„Тъй както днес съм създаден, аз съм доволен. Има неща, които трябва да развия и обработя. Ще уча, ще работя, ще правя усилия да придобия нещо, което да приложа към сегашното си богатство.“ 88-38

Стремете се към най-великото, най-красивото, най-доброто, най- чистото. Това е истината, която трябва да вложите в душите, сърцата и умовете си. 42-20

От човек се изисква всеки ден да реализира поне най-малкото нещо, да задоволи най-малкия копнеж на душата си, за да могат неговото сърце и неговият ум да се развиват правилно. 49-107

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...