Jump to content

СЪ3ДАВАНЕ НА КАРМА


Recommended Posts

СЪ3ДАВАНЕ НА КАРМА

Кармата се създава, когато хората не живеят в съгласие с Божествените закони. Те се отклоняват от правия път и вървят по крива вълнообразна линия, наречена път на „астралната змия”. 0-3.2.91

Неизплатените дългове не са нищо друго, освен кармата, от която всеки се страхува. Който не плаща дълговете си, пада под тежестта на кармата, т. е. на лошите условия, които го заробват. 88-14

Като прилагате лошите мисли, а отлагате приложението на добрите, вие сами си създавате кармата. 85-254

Каквото посееш това ще получиш. Същият закон се отнася и до духовния живот на човека. Ако посееш нещо ценно в ума, в сърцето и в тялото си, Божието благословение ще дойде върху тебе. 145-91

Как се е явил закона за кармата: Когато първото съзнание в света е ограничило второто съзнание. 71-93

Когато някой пожелае да стане господар, да разполага със знанията на другите. 71-93

Когато някой има някаква идея в себе си и желае всички да приемат тази идея. 71-94

Или някой има известен навик в характера си, известни сили, които непременно иска да прокара между другите. 71-94

Кармата може да започне даже и от една горчива дума, казана на някой човек при неблагоприятни съчетания на условията. Тази дума може да е казана привидно, деликатно, с усмивка на лицето, но щом е горчива, тя произвежда своя ефект. Бъдете внимателни към всяко свое чувство, към всяка своя мисъл. Преди да ги изречете, прецедете ги. Сърцето, умът и волята на човека са фактори, с които се прецеждат неговите чувства, мисли и действия. 71-99

Всяка лоша мисъл или всяко лошо чувство е дете на онзи, който го отхранва. Това става по закона на кармата. 4-48

Всичко, което се продава, създава карма. Нещастията на хората се дължат на това, че продават нещата. 112-260

Човек трябва да бъде предпазлив, да знае как да постъпва. Законът на справедливостта е неизменен и се прилага еднакво към всички живи същества. Няма същество, което може да избегне този закон. Някой го нарича закон на „възмездие”. Според този закон кой каквото мисли и чувствува, един ден ще се върне към него. Както постъпва човек към другите, така ще постъпват и към него. Всички хора са опитали и опитват този закон. 145-75

Представи си, че минаваш край един затвор и виждащ че бесят някого. Казваш: Така му трябва. - Щом одобряваш това, ти вземаш участие в обесването на този човек. 102-90

Недоволен си от една сестра и казваш: Тя ме обиди, но аз ще и покажа кой съм, та да ме помни! - След време чуващ че тя е пострадала нещо. Казваш: Ето Бог ме послуша. - Бог не те е послушал, но ти си със своето отрицателно чувство към нея взе участие в злото. 102-90

Въздържай гнева си и не казвай, че искаш да се освободиш от жена си, от брата си или сестра си. Ако ти се освободиш от тях, и Бог ще се освободи от тебе, помен няма да остане от тебе.

Този, който плюе, той си създава карма. Вие не знаете какви са последствията от плюенето. Ако минеш през мястото, дето е плюл един разбойник или прокажен, и ти ще се заразиш от тях. Плюй всякога в кърпа, която сам ще переш. След това изкопай малка дупка и в нея изливай водата. 112-232

Който коли, и него колят. Мислите ли, че касапинът, който коли воловете, ще избегне наказанието? И той ще получи съответното възмездие за делата си. 45-14

Харчим ли Божествена енергия напразно, с това ние си създаваме карма, страдания. Казано е обаче да се пести енергия, а да се харчи времето. 45-124

Не можем да изменим реда на нещата, които Бог е положил в природата, защото, ако ги изменим, съдбата на нашия живот се изменя и се ражда кармата. 5-242

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...