Jump to content

11. СВИДЕТЕЛСТВАТА ГОСПОДНИ И ОТГОВОРИТЕ НА ТЯХ


Recommended Posts

III

МОЛИТВИ ПРИ СЪЗДАВАНЕ НА ВЕРИГАТА

11. СВИДЕТЕЛСТВАТА ГОСПОДНИ И ОТГОВОРИТЕ НА ТЯХ

1. Вярваш ли от сърце и душа в Единния Вечен, Истинен и Благ Бог на живота, Който е говорил?

- Вярвам от сърце и душа в Единния Вечен, Истинен и Благ Господ Бог на живота, Който всякога говори и чрез говора на Своето Слово е създал всичко видимо и невидимо!

2. Вярваш ли в Мен, Твоя Господ и Спасител, Който Ти говори сега?

- Вярвам в Господа, моя Спасител, Който ми говори сега и чрез силата на Неговото Слово съм дошъл в съзнание, до познание на Истината!

3. Вярваш ли в Моя Вечен и Благ Дух, Който изработва твоето спасение?

- Вярвам в Божия Вечен и Благ Дух, Който изработва сега моето спасение, като ме постоянно освещава и просвещава и ме води по пътя на моя живот да Го опозная, както е познат.

4. Вярваш ли в Твоя Приятел и Спасител Господа Исуса Христа и във всички твои братя?

- Вярвам в Моя Приятел Господа Исуса Христа и във всичките мои братя - раби на Бога Живаго, които се подвизават заедно с мен!

5. Ще ли изпълниш Волята на Единния Истинен и Праведен Бог без колебание?

- Приемам да изпълня Волята на Единния Истинен и Праведен Бог без колебание. Словото Му ще ми е закон!

6. Ще ли се отречеш от себе си и от всичко световно за Неговата Любов?

- Отричам се от себе си и от всичко световно за Божията Любов.

7. Ще ли посветиш живот и здраве и всичко драго за Неговата Слава и Славата на Неговото дело?

- Ще посветя живот и здраве и всичко драго за Божията Слава и Славата на Неговото дело.

8. Ще ли слушаш Моя глас и Моите съвети, кога Ти говоря?

- Ще слушам, Господи, гласа Ти и съветите Ти, кога ми говориш.

9. Ще ли си готов да изпълниш Моите заповеди без всяко съмнение?

- Готов съм, Господи, да изпълня заповедите Ти без всяко съмнение.

10. Ще ли ходиш винаги пред Моето лице с всичкото незлобие на сърцето си и да Ме никога не огорчаваш?

- Ще се трудя, Господи, да ходя винаги пред Лицето Ти с всичкото незлобие на сърцето си и ще се трудя да Те никога не огорчавам. Амин

* * *

Свидетелствата Господни са дадени на Учителя на 13. 02. 1899 г. във Варна, а отговорите, подписани от Учителя Петър К. Дънов, Пеньо Киров и Тодор Стоименов, са направени на 28.02.1899 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...