Jump to content

1. НАВЛИЗАНЕ ВЪВ ФИЗИЧЕСКИЯ СВЯТ СЛЕД СТАВАНЕ ОТ СЪН


Recommended Posts

1.

НАВЛИЗАНЕ ВЪВ ФИЗИЧЕСКИЯ СВЯТ СЛЕД СТАВАНЕ ОТ СЪН

1. Щом човек се събуди от сън, трябва да каже:

Господи, благодаря Ти, че възкръснах и днес, кажи ми какво трябва да направя за Теб.

2. Като се събудим, се обръщаме на гръб, слагаме лявата ръка върху стомаха и дясната върху нея, като казваме съкратената частна молитва № 44:

Господи Исусе Христе,

Йехова, Елохим,

Утешителю, Дух Святий, Аоум,

Учителю благи Беинса Дуно, бъдете в мен и с мен сега, всякога и през всичките векове на живота ми.

Амин

3. Правим дванадесет кръгови паси върху стомаха си с дясната ръка и дванадесет с лявата в посока, обратна на часовниковата стрелка - по движението на Паневритмията, или както се движи земята. Така ние влизаме в хармония със земните сили.

4. Правим десет кръгови паси с дясната си ръка върху слънчевия възел (plexus Solaris) - лъжичката, и десет с лявата ръка.

5. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху устните:

Господи, вложи Любовта Си в сърцето ми да говоря меко и сладко, да постъпвам благородно, да изявя Твоята Любов.

6. Дясната ръка със събрани пръсти върху центъра на Духа:

Господи, вложи Мъдростта Си в ума ми, да мисля право, да разрешавам правилно всички свои умствени задачи, да печеля сърцата на хората и да им помагам в изпълнението на Твоята Воля на Земята.

7. Издигаме двете ръце перпендикулярно, успоредни, с длани една срещу друга и казваме:

Господи, Творец на Вселената, искаме да Ти служим с всичкото си сърце, с всичкия си ум, с всичката си душа и сила. (3 пъти)

8. Ръцете милват главата от челото назад до тила:

Нека Твоето Благословение да дойде върху моята душа и аз да изпълня Твоята Воля на Земята.

9. Слагаме ръцете отзад на тила лявата отдолу, дясната отгоре, като казваме:

Господи, благодаря Ти за всички блага, за всички благословения, които Си вложил в душата ми, благодаря Ти за великите условия, при които Си ме поставил да живея, да се уча, да се движа, да работя, да пея и свиря, за да изпълня Твоята Воля.

10. Мислено галим краката си и казваме:

Мили краченца, услужете ми и днес, за да мога да се движа и изпълня задълженията, които имам към Тебе, Господи Боже мои. (3 пъти)

11. Мислено галим ръцете си и казваме:

Мили ръчички, услужете ми и днес, за да свърша работата, която Ти, Господи, Си ми определил. (3 пъти)

12. Стъпваме с десния крак на пода и казваме:

Стъпвам с десния си крак за Бога;

след това сваляме левия си крак и казваме:

Стъпвам с левия си крак за Христа.

Изправяме се на двата крака и казваме:

Стъпвам с двата крака за Учителя.

13. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Всичко чрез Него стана. (3 пъти)

14. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Истината:

Благославям Те, Господи, хиляди и милиарди пъти за всички блага и благословения, с които Си ме изпълнил. (3 пъти)

15.

Йеова и Ре. Бог промисля за нашите души. (3 пъти)

16. Изпяваме песента „Вдъхновение", за да създадем условия за идването на Духа Божий в нас. (3 пъти)

17. Изпяваме песента „Аоум". (4 пъти)

18. Изпяваме песента „Вярвам в Тебе Господи".

19. Изпяваме песента „Чуй, Господи".

20. Изпяваме песента „На зората" - за да дойдат всичките възможности в нас.

21. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Истината:

Господи, бъди благословен от всинца ни сега и всякога и през всичките векове на живота ни.

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху устните:

Да бъде благословено Твоето Велико Име;

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Духа:

Твоят Вечен и неизменен Дух, Твоята животворяща душа, Твоето Свято Слово на Любовта.

22. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, Върху центъра на Истината:

Господи, благослови Учителя ни,

Който ни води в Твоя Свят Път.

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху устните:

Благословено е Името Му, с което е знаен тук долу на Земята, между нас - Петър Константинов Дънов.

Благословено е Името Му, с което е знаен пред светлите ангелски ликове.

Благословено е Името Му, с което е знаен пред Великите Светли същества на Любовта, Мъдроста, Истината, Правдата, Добродетелта, Красотата и Еховистите.

Благословено е Името Му, с което е знаен пред Тебе, Господи Боже мой — Великия и Свят Дух на Истината — Беинса Дуно.

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Духа:

Нека Неговият Дух и Твоят Дух да се слеят в едно, да Сте едно цяло,

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху устните:

за да се освети Името Ти

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Истината:

и ние да се влеем във Вашата Любов и да бъдем едно с Вас, както ти с Отца.

23. Ръцете насочени с пръстите нагоре, опрени с дланите на гърдите:

Господи, благослови всички наши братя и сестри, с които се подвизаваме в този свят, да е за Твоята Слава.

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Мъдростта:

Озари умовете ни с Твоята Виделина, да се отворят умовете ни, за да разбираме писанията, да Те познаем, да Те приемем, да Те възлюбим и да започнем да Ти служим и да изпълним Твоята Воля на Земята.

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Любовта - сърцето:

Стопли сърцата ни с Твоята топлина, за да се обърнат сърцата ни към Твоята Любов, за да започнем да обичаме нашите братя и сестри, както Ти ги обичаш.

Да им помагаме, да им съдействаме, да им служим и заедно с тях да вървим в общия еволюционен път към новия живот, който идва вече в света.

Ръцете сбити в лактите, хоризонтал-но на юмрук и движим палците си отгоре:

Усили волята ни с Твоята Сила, за да придобием една диамантена воля, с която да преодоляваме лесно всичките препятствия, мъчнотии и трудности, които се явяват в живота ни. Да се справяме с мъчнотиите и трудностите си и да помагаме на нашите братя и ближни, и във всяко страдание да виждаме Твоята любяща ръка, която превръща всичко на добро.

Амин

24. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Любовта - сърцето:

В Името на Божията Любов

Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху центъра на Мъдростта:

В Името на Божията Мъдрост

Движим ръцете със събрани пръсти по веждите от средата на челото към края:

желая очите ми да бъдат светли, чисти, за да виждам ясно външно и вътрешно и да изпълня Волята Божия на Земята. (3 пъти)

25. Ръцете милват главата от челото назад до тила:

Днес имам още един черен косъм на главата си, утре ще имам още един и така постепенно косата ми ще почернее. (3 пъти)

26. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Няма да остаряваш. (3 пъти)

27. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Аз ще свиря отлично на цигулка. (3 пъти)

28. Поставяме палците върху вторите фаланги на показалците и казваме:

Ще пея Господи и ще Те славословя в душата си. (3 пъти)

29. Ръцете милват главата от челото назад до тила:

Господи, освободи ме от безумието, което имам. (3 пъти)

30. Ръцете насочени с пръстите нагоре, опрени с дланите на гърдите:

Господи, бъди милостив към мен,

Ръцете сбити в лактите, хоризонтал-но на юмрук и движим палците си отгоре:

аз ще изпълня Твоята Воля на Земята. (3 пъти)

31. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, Върху устните, обърнати с дланите напред, за духане:

В Името на Божията Любов, в която няма никаква измяна, и в Името на Божията Мъдрост, и в Името на Неговото Слово, тъй да бъде.

Да се махнат магиите, всички зли и лукави помишления, вражески мисли, чувства, действия и намерения против семейството ми (изброяваме поименно членовете) и всички наши братя и сестри.

Разтваряме ръцете хоризонтално настрани, като духаме „Ху". (3 пъти)

- силна формула за ограждане.

32. Ръцете със събрани пръсти, допрени една до друга, върху устните:

Господи на Любовта, Боже на Светлината, разпръсни всички нечисти влияния, вражески мисли, чувства, действия и намерения против семейството ми (изброяваме поименно членовете)и всички братя и сестри, които работят за идването на Твоето Царство на Земята, в България и в целия свят.

Разтваряме ръцете хоризонтално настрани, като духаме „Ху". (3 пъти)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...