Jump to content

4. ФОРМУЛИ ПРИ ХРАНЕНЕ


Recommended Posts

4.

ФОРМУЛИ ПРИ ХРАНЕНЕ

Важно правило, дадено от Учителя:

Човек трябва да се храни сутрин след изгрева на Слънцето и вечер преди залеза му. Това е хигиена в природата. По този начин човек се свързва само с положителните енергии в природата, с положителните същества и гради. Щом залезе Слънцето, тъмните същества идват при човека и ако той се храни, внасят своите елементи в храната, която той поема.

При всички молитви преди хранене и след хранене Учителя винаги поставяше двете си ръце с длани надолу към масата. Това означава, че той е доволен от храната, която му се предлага, и благодари за нейното количество.

Хората, които при молитвата поставят дланите си нагоре - не са доволни от количеството и от вида на храната, която имат, и искат да получат още повече от съществата в невидимия свят. Това говори за голямата лакомия, която съществува у човека.

Преди хранене:

1. Божията Любов носи изобилния и пълен живот. (3 пъти)

2. Само проявената Божия Любов носи изобилния и пълен живот.

След 1-ва или 2 формула добавяме:

а) Божият Дух носи всичките блага на живота;

б) Господи, прийди и благослови храната, както Си благословил душата. Нека силите на тази храна се превърнат на творчески мисли, чувства, дела и слова, с които постоянно да осветяваме Името Ти, да Те славословим и да изпълняваме волята Ти. Ела, Боже, да ядем. Нахрани десет гладни, десет отрудени души;

в) Господи, благодаря Ти за хляба, който Си ми дал, искам да бъда чист и устойчив като житното зърно. (3 пъти)

г) При пиене на вода:

Както водата разхлажда, така и моите чувства да разхлаждат и освежават уморен и жаден пътник. (3 пъти)

Ако произнасяте формулите [(в) и (г)\ всеки ден при хранене в продължение на една година, сърцето ви ще се обнови и подмлади.

д) Благославяш ни, Господи, и опитваме изобилието на Твоята благост.

При завършване казваме формула 1 (3 пъти) след това:

Божият Дух носи всичките блага на живота.

Поставяме лявата ръка с длан към стомаха, върху нея дясната и казваме:

Господи, молим Ти се, помогни ми да се смели храната в стомаха ми, да се превърне в сладка медена кашичка, в жива сила, която да подкрепи организма ми. (3 пъти)

3. Когато започваме да се храним, при първата хапка казваме:

Сила за ума ми, при втората: живот за сърцето ми, при третата: здраве за тялото ми.

4. Като поемем първата хапка, казваме: Първата хапка е за Бога, втората за Исуса Христа, третата за Учителя Беинса Дуно, четвъртата за Духа Божий, петата за Бялото Братство, което ръководи Вселената, шестата за ангелските ликове, седмата за светиите, осмата за гениалните, деветата за талантливите, десетата за обикновените хора.

5. Господи, благодаря Ти за хляба, който Си ми дал, за живота, който Си вложил чрез него в мен. (3 пъти)

6. Господи, ядох и почувствах сладостта на храната и се свързах с разумните сили на Великата природа. (3 пъти)

7. Господи, благодаря Ти за изобилието, което Си ми дал, нека то достигне до всичките хора по лицето на Земята.

Нека всички имат да ядат това, което ние ядем. (3 пъти)

8. Формула за пост:

Да премахне и разсипе Бог всички ония врагове и всички лоши мисли, които пречат и спъват Божието Дело.

Да се прослави Името Му, да дойде Царството Му както горе на Небето, така и долу на Земята.

9. Формула за житния десетдневен режим:

Господи, приеми ме в лечебницата на природата за десет дни. (3 пъти)

Казва се след молитва № 1, (стр. 325), само при започване на житния режим.

(Отпоства се с ангелска супа картофи, вода, сол, магданоз, чер пипер и лимон.)

При отпостването казваме още: Господи, благодаря Ти за силите, които ни даде, за да изпълним този пост.

Господи, благодаря Ти за храната, която Си ми дал. Благодаря Ти за хляба, за картофите, за магданозеца, за водицата, за солта, за черния пипер, за лимона, за въздуха, който приемам, за всичко, което Си ми дал, и за всичко, на което Си ме научил.

Да бъде всичко за Твоята Слава на Земята.

И започваме да се храним.

След отпостването, поне 3 дни трябва да се яде лека храна - по малко супа (ангелска). Едва след това, постепенно да се преминава на обща храна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...