Jump to content

Recommended Posts

10.

СВЕЩЕНИ ФОРМУЛИ

1. Раздел III, глава 7, формула 2, (стр. 285).

2. Раздел III, глава 2, формула 15, (стр. 193).

3. Раздел III, глава 6, формула 13, (стр. 284).

4. Раздел III, глава 6, формула 14, (стр. 284).

5. Господи, Ти Си Единният, Който можеш да оправяш всичко. Ти най-добре уреждаш нещата. Господи, научи ме да Те любя така, както Ти ме любиш.

6. Когато си в безизходно положение, голям студ или смъртна опасност:

Господи, загивам, помогни ми, спаси ме. (3 пъти)

7. Раздел III, глава 3, формула 15, (стр. 243).

8. При трудности:

Господи, на Теб уповавам и на Теб възлагам товара си. (3 пъти)

9. Свещена формула:

Велики Господи на вечността, заради Тебе съм готов да понеса всички страдания и изпитания. (3 пъти)

10. Аз ще изявя Господа, Който живее в

моята душа. (3 пъти)

11. Жив е Господ, Който днес е между нас. (3 пъти)

Това са най-силните думи и казани с чистота веднага помагат.

12. Господи, искам Твоята Любов, Твоята Мъдрост, Твоята Правда и Доброта, да пребъдват винаги в мен. (3 пъти)

13. Господи, Ти всякога Си Благ и никога не Си ме оставил и сега ще ме избавиш. Аз вярвам и на Тебе оставям слабостта си. (3 пъти)

14. Формула при голяма трудност: Господи, Ти Си ме изпратил на Земята, Ти ще ме избавиш от това трудно положение, в което се намирам. (3 пъти)

15. Ако Господ е искал този товар да го нося, ще го нося и ще го изнеса, ако ли не, нека се отмахне товарът. (3 пъти)

16. Господи, помогни ми да свърша работата, която ми предстои днес, така както Ти разбираш. (3 пъти)

17. Колкото и да е трудна тази работа, аз ще я свърша с Бога и с Духа, Който ме ръководи. (3 пъти)

18. Казва се при големи мъчнотии:

Моята воля е диамантена и пред тази воля всяка мъчнотия трябва да отстъпи.

19. Бог на Любовта не е Бог на мъртвите, но Бог на живите. Аз съм жив и този Бог е в мен, а щом е мой Бог, с Него мога да направя всичко.

Кажете така и всичко друго оставете настрани.

20. Наситил Си ни, Господи, с изобилията на Твоите блага. (3 пъти)

21. За запазване на вътрешния мир:

Аз живея в свят на пълна хармония, обиколен съм с разумни възвишени същества, Които са готови да ми помагат. (3 пъти)

22. Аоумен.

Господи, обичам Те за всичките добрини, които Си направил от толкова хиляди и милиарди години. Благодаря Ти за всички милости, за всички блага, с които Си ме обсипал. (3 пъти)

23. Като се спрем пред Бога, да кажем в себе си:

Господи, аз чувствам Твоята Любов, аз чувствам онзи свещен трепет.

Ти Си Любов, не можеш да бъдеш нищо друго. (3 пъти)

24. Да се произнася сутрин, обед и вечер: Боже, сътвори в мен сърце чисто и свято. (3 пъти)

25. Отче мой, Твоите пътища са вечни и неизменяеми. Ти Си Един, в Когото всичко съществува и се обединява. От Твоя Живот всички ние приехме благодат за благодат, сила за сила, любов за любов. Защото Твое е Царството, Силата и Славата во веки.

Амин (3 пъти)

26. Господи, кажи само реч! положението се променя.

27. Милостта Божия да пребъде в нас през всичките дни на нашия живот. (3 пъти)

28. Господи, да пребъде Твоят Дух на Любовта, Твоят Дух на Мъдростта,

Твоят Дух на Истината в нашите сърца. (3 пъти)

29. Господи, благодаря Ти, че Си влязъл в мене. Господи, благодаря Ти, че Си в мен. Господи, благодаря Ти, че остави Твоето Благословение в мен. (3 пъти)

30. Ако Ме любите, ще опазите Моето Слово. (3 пъти)

31. Формула за благодарност:

Господ дал, Господ взел, да бъде Името Божие благословено. (3 пъти)

32. Господи, бъди милостив към мен. Аз ще изпълня Твоята Воля. (3 пъти)

(Кажеш ли така, каквото искаш, ще ти се даде.)

33. Само в неделя:

Господи на Любовта, Ти Си изпълнението на всичкия закон вътре в нас, Ти Си радост на всички от сега за през всичките векове. (3 пъти)

34. Бог не може да се измени. Бог и аз всичко можем да направим. (3 пъти)

35. Господи, стори за мен онова, което благоволяваш. (3 пъти)

36. Бог ме е допуснал да живея и затова няма да хвърля сянка върху Божието съзнание. (3 пъти)

37. Господи, облечи ме с надежда. Господи, изпълни ме с вяра. Господи, съедини ме с Любовта, за да изпълня Твоята блага Воля. (3 пъти)

38. Волята на Бога е Воля на Духа, Воля непреклонна, Воля вечна — ще изпълним тази Воля и ще свършим работата си на Земята. (3 пъти)

39. Формулата се казва, когато си неразположен и не можеш да учиш:

Живот, Светлина и Любов. Аз се движа в Живота, аз живея в Светлината, аз живея в Любовта. (3 пъти)

40. Господи, всичко, каквото съм придобил от вековете, полагам в Твоите нозе и съм готов да извърша Твоята Воля. (3 пъти)

41. Да се въдвори ред и порядък в света.

Да се приложи Божията Любов. Да се прегърнат всички хора като братя, като синове на един Баща. (3 пъти)

42. Аз ще бъда здрав, както Бог иска, аз ще бъда добър, както Бог иска, аз ще бъда силен, както Бог иска. (3 пъти)

43. Всеблаги Отче на всичката пълнота, в Името на Твоята Любов озари ни с благия Си Дух и изпълни сърцата ни с Твоя Мир. (3 пъти)

44. Надписът на външния кръг на пентаграма:

В изпълнението Волята на Бога е силата на човешката душа. (3 пъти)

45. Надписът 6 средния кръг на пента-грама:

Защото Бог толкоз възлюби света, щото даде Сина Своего Единород-наго, за да не погине всякой, който вярва в Него, и да има живот вечен. (3 пъти)

46. Най-вътрешният кръг на пентаграма, най-мистичната формула:

Търсете първо Царството Божие и

Неговата Правда и всичко друго ще ви се приложи. (3 пъти)

47. Искам да изпълня Волята Божия, за да бъда здрав и полезен на себе си. Искам да намеря Царството Божие и Неговата Правда, за да бъда полезен на ближните си.

Искам да осветя Името на Бога на Земята, за да се свържа с всички добри, разумни и възвишени души по целия свят. (3 пъти)

48. Благославяй, душо моя, Господа.

49. Формула, когато се отива на работа. Господи, покажи на тия хора, че само Ти Си Господ сега, покажи,

че няма друга сила освен Твоята. (3 пъти)

50. Психично упражнение 7, (стр. 285).

51. Бог царува на Небето, Бог царува в живота, да бъде Името Му благословено. (3 пъти)

52. Раздел III, глава 2, формула 37, (стр. 201).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...