Jump to content

ЖИВОТЪТ. СВОБОДАТА


Recommended Posts

ЖИВОТЪТ. СВОБОДАТА

“Ще бъдат научени от Господа”. Това е основният принцип на живота.

“Ще бъдат научени”, стр. 57; 6

Запитайте се: за какво страдаме? Страдаме за Господа. Ако сме в състояние да страдаме заради Господа, едновременно ние разрешаваме въпроса и принципално, и по форма, и по същество, и по съдържание, и по мисъл. Ако у нас не е залегнал този принцип, по никой начин не ще можем да разрешим въпроса.

“За Името Ми”, стр. 64; 24

Живите линии са дългите линии в живота. Следователно според този принцип, животът не е един кръг. Всичкото движение, от положението, в което сега живеем, се представя като множество отделни кръгове.

“Мъртвите и живите линии”, стр. 7; 27

Точката аз наричам принцип на живота. Тази точка е една разумна причина. Малка е тя, но от нея изхождат силовите линии, в които нещата се проявяват. Малка е точката, но тя е разумна, дава подтик за разширение и за проявление. В туй движение, този радиус, който излиза от центъра, по някой път го наричат радииране или може да се нарече закон за оформяне.

“Прав и крив път”, стр. 303-304; 130

Да даваш разумно, да се жертваш, това значи да придобиваш свободата си. Свободата е един от великите принципи на живота.

“Чуха, че иде Исус”, стр. 213; 78

Трябва да се разбира първоначалният, вътрешен смисъл на нещата. Ние мислим, че разбираме нещата. Например, когато ражда жена, това е Дух на Живот, това е един принцип. Когато роди, жената се радва, че човек е дошъл на света. В Божествения свят жената е носителка на Божествените мисли и от тази гледна точка всеки може да бъде бременен.

“Поради радостта”, стр. 108; 201

Важен е този принцип, който трябва да залегне в нашите души, че само БОГ е благ. Ако ние признаваме само БОГА за благ, тогава ще настъпи вечният живот, но понеже ние сравняваме хората, кой е повече, и кой е по-малко благ, ние се заблуждаваме.

“Раздай всичко!”, стр. 7; 30

Сега трябва да имаме известен принцип: Трябва да оставим всеки човек да се прояви тъй, както са го научили хората.

“Стана здрав”, стр. 50-51; 121

В какво седят принципите на свободата? Ако аз постъпвам несправедливо спрямо хората, аз не съм свободен човек. Ако мисълта ми произвежда безпокойствие, аз не съм свободен човек. Ако болестта ми ме парализира, аз не съм свободен човек. Човек трябва да бъде свободен по ум, по сърдце, по воля, по здраве.

“Всичко е възможно”, стр. 95; 125

Три са правилните мерки в живота: да меря с принципа на Великата свобода; да увенчавам делата си с Вечния, с Божествения живот; да се наслаждавам с Божествената светлина и знание.

“Възходящият път”, стр. 303; 127

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...