Jump to content

Recommended Posts

София, 4. I. 1903 г.

Л. бр. Киров,

Последното ти писмо получих, още когато бях в Пловдив, но тъй като се готвех за път, реших да ти пиша от следующото място, гдето се установя за по-дълго време. В Т. Пазарджик се бавих около 10 дена, там прекарах Рождествените празници. Тук съм пристигнал на 30 дек. и ще се бавя може би 10-15 дена. Сега от вази се изисква труд и постоянство във всяко добро дело. Това е Волята на Господа, Който е говорил на всички ви и ви е дал своето обещание да ви води и крепи. Бъдете прочее мъдри във всичките си постъпки и не давайте място на лукавия да ви изкушава. Необходима е на всинца ви положителна себепожертвующа Любов. Оставете настрани всяко колебание. Призванието ви не е от человеци. Вие не слугувате на человеци, но на Бога, Който във великата Си Любов ви е избрал за служение и подвиг. Призовавайте Го прочее всякога. Стойте верни, за да доизкараме делото докрай. Не бързайте. Аз зная помислите на другите, но те са празни. Сега, ако имате любов, пазете заповедите. Нека всякой да усеща своето призвание. Нашата Сила е Духът Господен. Ние разполагаме с много по-голяма сила, отколкото някои мислят. Но нашето желание е Любовта да тържествува. Пазете се от лукаваго и не давайте място за съблазън. А Господ на мира ще изпроводи своя Дух да ви укрепи и уякчи и да ви донесе Мир и радост. В януарската книга на „Виделина" ви се дават всичките наставления, които трябва да пазите. Те скоро ще се отпечатат и вие ще ги имате на ръка за четене. Молете се всички усърдно за успеха на Делото.

Поздрав към всички ви.

Ваш верен П. К. Дънов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...