Jump to content

Recommended Posts

Русе, 5. I. 1904 г.

Люб. бр. Киров,

Писмото ви от 29 окт. изпратено до Варна не ме завари. Аз се намирах на път за Разград, гдето престоях осем дена, и от там заминах за Силистра. Писмото ви ме намери по-късно. Аз писах на Бъчваров да ви съобщи, че ще ви пиша кога пристигнете в Сливен, понеже така ми беше казано. Вярвам да сте преминали добре и Господ, Нашият добър приятел и ръководител, да ви е укрепявал и уякчавал постоянно. Това аз зная, защото ми беше казано, че ще пристигнете благополучно и ще имате благословение от горе за утеха и насърчение. Господ приготовлява пътя и ще уреди всичко, за да действува за добро. Имайте тихо упование. Поздравете всички наши приятели, познати на Господа, и Бог да ви пази всинца ви в Своето Си Име.

Второто упражнение, което ще вземете, е следующето: ще седнете тъй, както в първото, към изток, с ръцете на коленете и ще повдигнете дясната си ръка, и ще запушите дясната си ноздра с първия пръст, и ще почнете да поемате въздуха си през лявата, същевременно като броите до осем. После ще отпушите дясната си ноздра и ще сложите дясната си ръка на коляното, и ще повдигнете лявата и с първия пръст ще запушите лявата ноздра и почнете полека да отпушвате въздуха си, като броите пак до осем и повтаряте думата „АУМ" и думите „Царството Ти да се възстанови помежду ни, Господи Святий". Това ще правиш три пъти на ден, сутрин, на обяд и вечер по пет минути за всяко. Аз ще се побавя още за няколко време тук. Ако се усещаш разположен, пиши ми как сте духом и как преминавате. Евтим Златев се сгоди преди няколко време. Кани и мене на годежа. Наскоро и Константинов ще се годи. Двамата вземат две сестри. Константинов, доколкото виждам, ще го изпитва общият промисъл. Но всекиму както е отредено. Срещнахте ли се в София, когато бяхте с Граблашев? Пиши ми за работата както отива в Сливен. Вие ще схванете по-добре обстоятелството на Делото. Поздрави Гинева нарочно. Той е от кружока. Приеми и ти най-после моя сърдечен поздрав.

Ваш верен П. К. Дънов

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...