Jump to content

18 ЗЕЛЕНИТЕ ЛИСТА НА ЗЮМБЮЛА


Recommended Posts

[[Николай Дойнов - И очите ми видяха Изгрева]]

ЗЕЛЕНИТЕ ЛИСТА НА ЗЮМБЮЛА

 

Един ден през пролетта на 1944 година бях отишъл в село Мърчаево, където беше Учителя. Поканен бях на скромния обяд. Край дългата маса, която беше сложена, се бяха събрали братя и сестри. Учителя беше седнал на тясната страна, а аз точно на срещуположната. Обедът привърши, масата беше разтребена. Върху нея някой беше поставил цъфнал бял зюмбюл. Той пръскаше чистия си аромат, а ние подхванахме разговор около положението в света и мъчителното състояние, което преживявахме в непрекъснатото напрежение при бомбардировките и при евакуирането ни. Както се водеше разговора, гледайки Учителя и зюмбюла в средата на масата, аз неволно казах: "От тук, от моето място, виждам, че зюмбюлът има три зелени листа, дано след три месеца се ликвидира това напрежение!" Учителя ме погледна, вдигна ръката си, показа петте си пръста и каза: "Пет!" Обадиха се братя и сестри, които бяха близо до Него: "Брат Николай, зюмбюлът има пет зелени листа!" Отдалече не бях видял и другите два листа. И наистина точно след пет месеца, в началото на септември, това напрежение, което преживявахме беше отмахнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...