Jump to content

20 БАРАКАТА НА РУСЕВА


Recommended Posts

[[Николай Дойнов - И очите ми видяха Изгрева]]

 

БАРАКАТА НА РУСЕВА

 

Непосредствено до изгревската поляна, някъде по-късно, братството беше закупило и място около два и половина декара. То беше отделено с ограда от общия братски имот. Върху този парцел някои наши съмишленици си бяха направили за временно пребиваване малки дъсчени къщички. Но това "временно" се проточи с години. Нуждите на братството нараснаха, пък и гледката от различните по форма и строеж бараки не беше много приятна. Взе се решение да ги преместим на едно друго място, което имахме по-надолу под Изгрева.

 

По онова време ние много се придиряхме кои са истински наши съмишленици, кои са с подчертан морал и качества. Имаше и такъв тип хора - позавърти се на Изгрева и изслуша някоя и друга беседа и се позаседи в нашите среди, често пъти с користни цели. Та на това място едва се крепеше една барака, сглобена от разни материали, черна мушама и какви ли не още отпадъци. Беше на една жена от града - Русева, и както разбрах тя си имаше жилище там, но и тук си беше направила ей така, просто да си има. Един ден започнахме преместването, което не беше особено трудно, тъй като тези къщички в повечето случаи не бяха нищо повече от един голям сандък. Дойде се и до бараката на Русева, която не беше възможно да се пренесе изцяло. Гледах тази грамада от неприятни вехтории и дойдох до извода, че освен да се запали и изгори, друг изход няма. Но това не смеех да направя, защото тази жена беше тъй устата и кавгаджийка, че човек не знам дали би могъл да се отърве от нейния злобен език с години. Пък и знам ли в своята ярост докъде би стигнала тя? Да не предизвика не само на мен, но и на Братството някакви неприятни беди. А тя самата съвсем не мислеше за местене. Ден след моя извод, тъкмо излизам от къщи по спешна работа в града и ето Го Учителя пред мен. "Николай какво стана?" - запита ме Той. Аз веднага разбрах, че става въпрос за преместването на бараката на Русева и Му отговорих: "Учителю, бараките преместихме, но тази на Русева освен да я изгорим, друго не виждам да може." Казах и залетях към града. Когато се върнах нямаше вече и следа от тази къщичка кочина, беше изгоряла изцяло. Как е станало това не разбрах. И жената повече на Изгрева не я видях. Така по един чуден начин се освободихме и от двете неприятности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...