Jump to content

60. ПОЕТ И ЗВЕЗДНОТО НЕБЕ


Recommended Posts

60 ПОЕТ И ЗВЕЗДНОТО НЕБЕ

 

Постепенно се научих да изпълнявам съветите на Учителя, които Той ми даваше само, когато аз ги поисквах. Иначе не налагаше никому своите идеи и възгледи. Беше свободен отвътре и даваше свобода всекиму отвън. Ето тръгвам за съвет при Него как да пиша и какво да пиша. Зная вече и имам опит, че поезията ме освобождава отвътре и отвън. Но вече освободена искам да премина в други светове и небесни селения на Духа. Аз това искам и към това се стремя, но за това мое желание е необходимо съдействието на Учителя и съветите Му. Разказвам за въжделенията си. Той ме изслушва както винаги много внимателно и тихо, тихо заговорва така, като че ли гласът Му идва от вечността, минава през мен и отново отива във вечността. Невероятно усещане вътре в мен и вън от мен. "Ти не можеш да бъдеш поет и поетеса ако не гледаш звездите. Ще гледаш Венера, тя ще те свързва с Любовта. Ще наблюдаваш и Сириус, той ще те свързва с Мъдростта. Девет години да не се свързваш с планетите, за да омекотиш твоята карма. Ще минаваш транзит покрай тях. Само ще поемаш транзитните им влияния, но свържеш ли се с тях, кармата ти ще се развихри и ще те тури на място." Слушам, запомням, отивам у дома и разсъждавам. После изпълнявам колкото мога. Старая се. Така се коригирах вътре в себе си и вън от себе си цели 20 години. Но накрая паднах и първия път си счупих крака. Завързаха ме на легло година и не мога да видя нито Венера, нито Сириус. Вече съм в дълбока старост. Започвам да се движа с бастун като старците, нещо от което най се възмущавах като млада. Ето, това ми дойде на главата. А онова, което не мога да възприема бе това, че паднах на паркета в собствената си стая и си счупих втори път крака пред леглото си. Това е повече от карма. Сега я изплащам. С кои планети се свързах, че ме вързаха и ме сложиха на легло. Благодаря на Учителя за светлината, която ми даде. Сега знам какво е страдание, но не мога сама да се справя с него. Но имам светлина в съзнанието си - знам за какво е, защо е и кому е необходимо. Трудно се развързва човешката карма. На теория е едно, но на практика е друго - с големи страдания се преминава.

Като си спомня как в младите си години, когато срещнах Учителя това беше за мен звезден миг. У мен се отрази като най-голяма радост срещата с Учителя, едно опиянение от възвишени чувства, които дойдоха от безкрая на Вселената, влезе в мен и цялата ме разтопи и от мен се разля по цялата Вселена. Чувствах и мислих, че съм частица от безкрая на Вселената. После този звезден миг се оттегли. За мене беше миг и вероятно мен ме извадиха от времето на мига и ме свалиха на земята и сега в мене тече времето на земята. Тук на Изгрева бе Школа. Важното е да намериш своята звезда на своя небесен хоризонт и чрез нея да се свържеш с великото слънце на Сириус, чийто повелител е Великият Учител Беинса Дуно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...