Jump to content

53. БЛАГОДАРНОСТ


Recommended Posts

53. БЛАГОДАРНОСТ

 

Този живот значи съм Му много благодарна, че ме е измъкнал от Карнобат с едно уволнение, всичките от банката бяха уволнени, за да се освободя аз. В: Как уволнение, аз не го зная този случай. Уволняват ви всичките? Т: Бях назначена в Народната банка. Но след около една година излезе заповед, една единствена заповед: уволняват всичките жени от Народната банка. И аз тогава останах извън Народна банка и понеже бях учителствувала вече, тук-там бях прекарала няколко години пак останах без работа така. И нямаше къде да преподавам вече и тогава тръгнах за София. Нали човек мисли къде да работи. Така дойдох в София.

Трябваше да отидем на Рила. Аз исках да отида с първата група, която беше работна група за подготовка на лагера. Но не ме приеха. Учителят беше недоволен от това. После заваля дъжд и тогава ни казаха: "Хайде, тръгвайте и вие за Рила". Трябваше да дойде дъжд, за да ме заведат на Рила. Съотношението на несъвместими факти на пръв поглед. Но в действителност в тези неща има друго значение. Като се върнахме от Рила виждам, че Учителят е заел цялото софийско поле и държи в ръката си нашата кола, с която се връщаме. Ето ти друго съотношение. Видимо и реално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...