Jump to content

19) Да съградим мост на Любовта


Recommended Posts

ДА СЪГРАДИМ МОСТ НА ЛЮБОВТА

 

Учителя бе поканен на чай от стенографките. Тогава една от тях прочете списъка на беседите и лекциите, които Учителя бе говорил от 1900 г. насам, и изчисли, че са 7 000 на брой. След това се отвори общ разговор, в който Учителя каза следното:

 

На Земята половината са доволни и половината не са доволни.

 

Когато един човек на сцената стане цар, цар ли е? И когато двама души се карат на сцената, карат ли се? Това, което става сега в света, е на сцената и не е сериозна работа. Хората, които са дошли на Земята, не разбират какво хубаво училище е тя. Те търсят онзи свят, обаче той е тук и като се отворят очите им, ще го видят.

 

Да мислиш, че този или онзи те е обрал, това са все заблуждения. Образувал си едно понятие за света, което не е вярно. Оставил си реалните неща в света и се занимаваш със сенките, от онзи свят нищо не виждаш. Знаете ли колко е мъчно човек да се освободи от своите заблуждения? Като не знаеш как, други ще те освобождават, но щом знаеш, сам можеш да се освободиш. Човек става такъв, в каквото вярва: понеже си повярвал, че си стар, ставаш стар, а като повярваш, че си млад, ще се подмладиш. Остарееш ли, животът за теб става едно ограничение и го загърбваш като една забава, понеже вече не те интересува. Тогава ще влезеш в друг свят, по-реален. Почнеш ли да умираш, ще дойдат да те посрещнат роднини, приятели, които те обичат. Когато някой изгуби съзнание при умиране, то е за да не се мъчи. Между този и онзи свят трябва да съградим моста на Любовта, по който ще минаваме. А като липсва този любовен мост, трябва да дойде някой ангел, за да те преведе.

 

Някои искат да завладеят Земята и правят войни. Но кой ли може да я завладее? И хората никой не може да завладее, понеже са души, излезли от Бога.Човешките същества страдат и като се обикнат. Отначало силно се обичат, а после изменят на този закон – гледат да се завладеят. Ала завладеем ли един човек, Бог е вътре в него и Той расте там: и като се разгори този огън в него, ще го пуснеш и ще бягаш. После ни е страх, че могат да ни завладеят. Всички вие страдате от две неща: страхувате се да не ви завладеят и искате да завладеете. С тези две идеи – че могат да ни завладеят и че можем да завладеем – ние се самоунищожаваме както точилото и ножа.Трябва да се освободим от такива заблуждения. Сърцата на всички хора са в Божиите ръце и впоследствие всеки ще извърши Божията воля.

 

Бог обича света и светът ще ни обича, защото ние обичаме Бога, а който обича Бога, другите го обичат. Щом обичаш Цялото – Бога, ти можеш да обичаш и частите. Ето една аналогия: нали когато обичаш един човек, ти ще бъдеш внимателен и към пръстите, и към очите, и към лицето му. Всички народи си имат особена мисия и един ден техните придобивки ще бъдат общо достояние на човечеството. Човек трябва да повярва в онзи план, който съществува – той е един обширен план. Ние се отдалечаваме от известни слънчеви системи и се приближаваме към други. По време на ледената епоха цялата Слънчева система е минала през едно черно слънце, което е погълнало много енергии от нея.

 

Хората се заблуждават, като мислят, че ще бъдат щастливи в злото. Вечното благо, което хората търсят, е извън доброто и злото. Що е вечно благо? Да се научиш да обичаш хората, без да им заявяваш това. Вечното благо е в Любовта! Как ще познаете дали някой човек ви обича, или не? Все едно да не можете да познаете дали една печка гори, или не. Слънцето има милиони отражения, то се отразява в хиляди и хиляди извори, но това не са различни слънчица, а едно и също слънце. Когато забележиш, че някой те обича по-малко, ти се радвай, защото той обича някой друг. После ще те обича, но много повече. В Любовта човек се подмладява. Тя дава подтик и трябва да се влезе в Школата на Любовта. Любовта, Мъдростта и Истината не допущат противоречия, един ангел не знае какво нещо е страдание.

 

Някои питат какъв е езикът на Небето. Щом ми се налага да тръгна нанякъде и искам да знам дали имам отворен път, гледам към небето и виждам, че през него минават две светли, хубави линии. Това показва, че няма препятствия и пътят ми е отворен. Но ако между тези успоредни линии има една черна точка, то ще има препятствия. Природата има свой език. Всякога човек е предупреден за онова, което ще стане, и после си дава сметка: „Мен ми шепнеше нещо, ама аз...“ Има и тъмни духове, които турят препятствия, разколебават те и ти казват, че това или онова не е за теб; но не се връщай назад, трябва да преодолееш тези препятствия.

 

Една сестра попита: Какво печелят те от това?

 

Спрат ли те, тогава те ще използват благата.

 

Изпяхме няколко песни. След това Учителя каза:

 

Някой път вземам четири октави, а някой път не мога да взема повече от една октава. Когато човек слезе в гъстата материя, не може да взема много високи тонове. А когато е в по-рядка материя, може да взема повече октави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...