Jump to content

7. УЧИТЕЛКАТА


Recommended Posts

7. УЧИТЕЛКАТА

Аз съм пред вратата на Учителя и чукам. Дошла съм по работа и нося в себе си една просба към Него. Ето след малко вратата се отваря, Учителят е пред мен, аз Му целувам ръка, Той ме поканва в стаята, леко притваря вратата и чувам думите Му: "Вие можете да бъдете една добра учителка". С тези думи Той затвори вратата на Стаята Си. Аз още не бях казала за какво идвам при Него и какво искам. А аз исках да Го коригирам, да Му обясня, че аз съм дошла при Него, да Го питам за влизането ми в операта, като оперна певица. Нито през ум не ми минаваше, че мога да стана учителка. Но това Той каза и тези думи ми се запечатиха в съзнанието. Учителят ме запита за някои обикновени неща, стана и показа, че посещението е привършило. Аз не можах да Го питам за онова, за което бях дошла. Значи, според думите Му, аз трябваше да стана учителка, а не да влизам в операта. Но тогава не го побирах това в ума си. Та аз бях следвала в Италия, в Санта Чичилия! За оперна актриса. Отидох и влязох в операта, но след година разбрах, че не ми е мястото там. Аз нямах физически сили за нощен труд и за нощен живот. Аз се връщах пребита от умора, макар че бях млада. Напуснах операта и останах на Изгрева, а родителите ми изпращаха пари колкото можеха, за да ме издържат.

Но след единадесет години аз трябваше пак да стана учителка. Преди да ни върнат румънците Южна Добруджа и преди да се говори за това по вестниците, пред една групичка пред стълбите долу Учителят каза: "България ще се разшири и ще има нужда от учители". Каза това като ме гледаше. Аз скрих главата си зад една сестра. Изпитвах панически страх да не бъда пратена някъде, да бъда далеч от Изгрева, от беседите и от Учителя. Това беше тогава. А след 11-12 години аз пак станах учителка. Първом плачех много за Изгрева, но след като Учителят си замина от този свят, аз постепенно разбрах, че това е моето поприще, да бъде учителка. Пенсионирах се като такава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...