Jump to content

8. НЕПОЗНАТА ПОСЕТИТЕЛКА


Recommended Posts

8. НЕПОЗНАТАТА ПОСЕТИТЕЛКА

Летен ден на Изгрева. След беседа. Опряла съм се на първия прозорец вън от салона. Учителят е на мозайката до чешмата със Зодиака. Имаше чешма със коритце, а пред нея беше направена мозайка и бяха изобразени всички знаци на Зодиака. Цялата чешма беше заобиколена с пейки. Учителят е седнал на пейката, а около Него няколко души. Аз съм по-срамежлива и стоя изправена настрана и слушам. До мене се приближава една жена с побелели коси, 65-70-годишна и пита: "Този ли е брата Дънов?" Посочва с поглед Учителя. "Да, този е. Искате да говорите ли? Идете, идете!" "Но Той е зает." "Нищо, идете!" Жената тръгва натам. Учителят се отделя от групата и се приближава към жената. Свежда глава да я слуша. Казва Му няколко думи, които аз не дочувам, защото съм от страна. Учителят слуша, кима с глава и отговаря. След това жената си тръгва, минава покрай чешмата и си отива. Бе дошла да търси брата Дънов, намери Го, говори с Него и си замина. Тя беше непозната жена за нас. За пръв път я виждахме. Тя си отиде. Тази жена аз никога не я видях да идва повече на Изгрева. Беше дошла да получи нещо от брата Дънов, получи го и си отиде по своята житейска пътека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...