Jump to content

26. ПАНЕВРИТМИЯТА


Recommended Posts

26. ПАНЕВРИТМИЯТА

На Изгрева имаше една голяма поляна. На поляната по средата имаше един стълб с една крушка. Там имаше скамейки за музикантите, които седяха и свиреха. Учителят е при музикантите, а на страни от Него група братя и сестри упражняват упражнението "Пентаграма" от Паневритмията. Той ги наблюдаваше. По едно време Учителят стана да покаже как трябва да се правят кръговете, по какъв начин да се правят, както и движението на ръцете. После музикантите засвириха, групата заигра упражненията и стигнаха до онова място, на което Учителят им показа как правилно да го играят. Те го изиграха така както бе им го показал. Учителят се обърна към мене. Аз стоях до Него и не взимах участие в играта. "Тези движения, рекох, са хубави за децата." Аз изпитах едно засрамване в себе си: Че нали аз не мога да ги правя. Аз мога да си служа само с едната ръка. Как ще ги покажа на децата? Учителят се обръща към мен и пак същото каза: "Тези движения са хубави за децата". Изпитвам същото свиване на сърцето в мен. Скръб, стеснение голямо. Учителят за трети път се обръща: "Тези движения са хубави за децата" Запомних ги, записах ги и ги предавам на вас. Вие ще направите онова, което аз не можах. Вие, следващите поколения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...