Jump to content

34. 3. По личната молба на подписания, редакцията ни дава място на следната:


Recommended Posts

34. 3. По личната молба на подписания, редакцията ни дава място на следната:

БЕЛЕЖКА

(В. «Алфа», г. I, бр. 6, понеделник, 26.V.1924 г., стр. 3)

В брой 1543 от 11 май на в. «Варненска поща» биде напечатана една декларация, предадена от мен, че аз се отказвам от дъновизма и всичко, носещо неговия елемент. Но тъй като това не беше мое интимно изказвание, затова аз моля всички, които са го чели, да го считат за неотговарящо на истината. Аз мисля, че е престъпление да се отрека (а това не съм и мислил) от великото учение на Всемирното Бяло Братство - Окултната наука, защото виждам, че тя е истинското учение на Великия ни учител Христос, защото чувствувам и виждам, че тя ще ни даде Това, което търсим, тя ще осмисли нашия живот, тя ще ни освободи от всичко нечисто, в което ние, ако не всецяло, то поне отчасти, тънем, и така ще се въдвори между нас Новият живот. Никакви приятели не са ме увличали в това учение, но аз сам го приех, защото чувствувах, че в него ще намеря Истината и Велик морал. Препоръчвам най-горещо на своите другари Михаил Иванов, защото той заслужава напълно нашето внимание и абсолютно доверие. Най-после аз ще помоля всички съзнателни хора да се заинтересуват от окултната литература и от тъй хубавите беседи на нашият Учител, за да видите що заслужават тия предразсъдъци и убеждения, които таите в себе си, или които са напластени от неотговарящи на истината или авторизирани епизоди, изникващи твърде често, а особено напоследък в колоните на ежедневната преса или списания. Това учение ще внесе във вашите души една жива, освежителна струя от Божествената светлина, ще ви открие и обясни много неща... и ще създаде от вас истинско дете на Живия и Всеблаг Бог.

Мили братя и сестри,

Ние сме пред прага на нова епоха, епоха, в която ние ще трябва да се отърсим от старите предразсъдъци, да се освободим от мухлясалите окови на тъмнината, незнанието, заблудата, грубия фанатизъм и стремежа само към зло, а да разбудим преди всичко нашите души, за да посрещнем най-трезво зарите на Великата светлина на Новият живот, живот на Божествената Любов, Мъдрост и Истина.

Елате и вижте!

Варна Ан. Андреев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...