Jump to content

(46) Среща с Учителя на 22.V.1939 г., 9 часа сутринта


Recommended Posts

(46) Среща с Учителя на 22.V.1939 г., 9 часа сутринта

Като говорих, че ме вика на среща Кирил, той ми каза:

«Врагове един с други не примирявай. Ще им кажеш, че за да им се помогне, и те трябва да направят нещо.

Един милионер се разболял, повикали Муди. - «Помоли се за мен!» -«Няма какво да подложа под краката си, за да коленича пред Бога. Обещай нещо, за да има» - му казал Муди.

Ти трябва да знаеш, че в тях са духове, те уж са разделени, но целта им е една и съща - ще те оберат и ще си делят печалбата...»309

След това ми разправи приказката за крадеца на едни пари, когато Учител един ги изпитал, като казал, че ще тури един петел в тъмно и щом го поглади крадецът, той ще изкукурига. Но той не изкукуригал, но после, като си вдигнали всички ръцете, само на крадеца били чисти, другите били черни, защото петелът бил нацапан със сажди...

«Изискват се много условия, за да се помогне.

Кирил и Евдокия вървят по бащина си линия, а Надежда310 и Царят - по майчина. Човек обикновено е недоволен от себе си, та и те - от баща си...311»

Каза ми да видя да се разрешат събранията във Варна на братята. Казах, че ще ги запитам какво са сторили и след туй и аз ще сторя нужното.312

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...