Jump to content

Recommended Posts

ЧИСТОТАТА

Чистотата е необходима, за да бъдеш проводник на Божествения Дух. Тя е нужна, за да може Божествената светлина да минава през човешката душа.

Единственото същество, което може да ни направи чисти, това е Бог. Бог във всеки момент дава нещо на човека. Това е Чистотата. Във всеки момент идва Чистотата. Дръжте мисълта, че Бог е Чистота. Любовта расте при Абсолютна чистота. Само чистият е силен.

У ч и т е л я

Чистотата е един от главните методи за развитие на Любовта. Тя е правилната, най-съкровената връзка между Вечното начало и човешката душа.

Учителя казва:

Докато човек е чист, всеки може да го обича. Ако искате да бъдете обичани, необходима ви е Чистота.

Чистотата е една необходимост, за да може да се прояви във вас Разумната любов. Вън от Чистотата Любов и Разумност не могат да съществуват. Докато имам само една свещена мисъл – да любя Бога и чрез тази Любов да обичам всички, аз имам Чистота в себе си.

Живата чистота е качество на Разумната любов. Ученикът трябва да бъде чист, за да възприема и разбира Любовта.

Любовта е Сила, която се развива само при Чистотата. Затова Учителя казва:

Вложи Чистотата в сърцето си и Любовта ще се изяви.

Човек трябва да си каже: “Аз трябва да бъда абсолютно чист в мисли, чувства и действия, за да задържа Любовта.”

Между Чистотата и Любовта има тясна връзка. Имаме и обратното действие: Любовта, приета от човека, може да го пречисти моментално.

Затова Учителя казва:

Както едно престъпление може да опорочи човека, така в един момент

Любовта може да го пречисти и повдигне.

Всеки, който се е докоснал до извора на Любовта, все е получил нещо от него. За да изчистите Живота си, пуснете през него силна струя от вода. Тази силна вода, това силно течение е Божествената Любов. Пуснете я да тече през вас, за да ви приготви за Новия живот.

Любовта е силна струя, която отнася всички мътилки и нечистотии. Характерен белег на Любовта е, че тя носи Чистота.

Едно от качествата на Любовта е Абсолютната чистота. Чистотата представлява броня, която пази човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...