Jump to content

1899_12_04 Учителя до д-р Георги Миркович в Сливен (снимка на писмото)


Recommended Posts

№ 7

 

1899 декември 4, Нови Пазар

Писмо от Петър Дънов до д-р Георги Миркович в Сливен

Нови Пазар 4 дек. 1899

Люб.[езний] д-р Миркович.

 

Писмото Ви от 15-й на миналий приех заедно с Вашата лепта принесена дар Господу. Аз се радвам, че Господ Ви внуши тази добра мисъл да внесете всичко изведнъж, бъдете уверени делото Ви е благоугодно Богу. Господ който Ви люби, той е който ръководи Вашата душа и крепи сърцето Ви да не отпада. Четете 14 гл. от Евангелието на Йоана. Обърнете особено внимание на 15 стих, а така също на 16, 17, 18. Това е гласът на Господа който ти говори на теб, на твоята душа.

 

Аз има да Ви съобщя още някои и други неща, но за тях чакам времето. През този месец мисля да ида към Русе, да посетя там нашите приятели. Ако дойдем до некой решение ще Ви го съобщя. От нашия приятел Киров приех писмо наскоро, той е добре, те всички се хвалят с радостта която имат в Господа Исуса. Тези дни мисля да сляза до Варна по работа и ако ми остане време да се видя с Добрева, ще го поздравя нарочно от Вази. Във всичко ний имаме упованието си в Господа Бога нашего, че всичко той ще изведе за добро. “Верни и истини са неговите думи и за всеко приемание.” Ний сме опитали и сме намерили, че неговите думи са по-сладки от меден сок. А след всичко аз се моля Господ да благослови делото си.

 

 

С братско поздравление Ваш верен: П. К. Дънов

 

 

[П. П.] Приемете тъй също поздрава на баща ми.

Ако има да ми пишете, пишете ми пак до Нови Пазар.

Източник: Писма на Учителя до д-р Георги Миркович (1898-1902)

gallery_1_32_502487.jpg

gallery_1_32_72377.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...