Jump to content

06. Великите условия на живота (София, 1944)


Recommended Posts

Великите условия на живота

"Великите условия на живота". 9 беседи на Учителят Беинса Дуно от 12.01.1919г. до 30.10.1919г., София, 1944

Фототипно издание на ИК "Жануа'98", София, ISBN: 978-954-376-032-9, София, 2009.

[Оригинал] "Великите условия на живота". София, 1944. (стар правопис)

Книгата на PDF - за теглене

  1. Великите условия на живота
    12 януари 1919 г. [опис]
  2. Голямата вяра
    19 януари 1919 г. [опис]
  3. Лозата и пръчките
    26 януари 1919 г. [опис]
  4. Като себе си
    2 февруари 1919 г. [опис]
  5. Противоречие в съзвучието
    9 февруари 1919 г. [опис]
  6. Ако не бях дошъл
    2 март 1919 г. [опис]
  7. Моето иго
    9 март 1919 г. [опис]
  8. Детето растеше
    30 март 1919 г. [опис]
  9. И отиде, та се пристави
    30 ноември 1919 г. [опис]

Книгата съдържа беседи на Учителят Беинса Дуно от 12.01.1919г. до 30.10.1919г.

Мнозина живеят в заблуждения, поради което имат криви разбирания за живота. Някой се поглежда самодоволно в огледалото и си казва: пълничък, здрав, красив съм, пък и богат съм. – Не се лъжи, това са фотографии в твоя ум, които всеки момент могат да се заместят с нови. Всеки философ или учен може да наруши щастието ви. Достатъчно е да прочетеш една песимистична книга, за да кажеш, че животът няма смисъл и да изгубиш щастието си. Ако Любовта е проникнала дълбоко в човешката душа, никаква сила в света не може да отнеме мира, който Бог е вложил в нея, никаква сила в света не е в състояние да отнеме светлината на човешкия ум и топлината на неговото сърце. Това значи, да живееш в реалност. Излезе ли от тази реалност, човек изгубва мира си и търси помощ отвън. Вяра е нужна на човека: Вяра в Бога, в ближния и в себе си.

* [Преписана:] Дънов, Петър Константинов. Великите условия на живота. София, 1944.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...