Jump to content

Recommended Posts

133. СЕСТРА ЗА ПРИМЕР

Веднъж на един събор на Изгрева няколко от „влиятелните" сестри са се спрели пред салона с Учителя и разговарят. Там са Елена, Паша, Савка и още някои от старите сестри. Савка, която бе по-отворена и непринудена с Учителя Го пита: „Учителю, покажи ни една сестра за пример!" Учителят гледа и мълчи. Сестрите пак настояват, но този път всички. „Учителю, покажи ни една сестра за пример". Те искат пример. Те искат образец, за да се сравняват с нея и да се състезават с нея. А помежду си те бяха много ревниви една към друга. Всяка се стремеше коя да бъде малко, но над останалите. И ето сега всички настояват. И Паша настоява, всички в хор настояват. А те знаят, че трябва да има такъв образец. Учителят ги оглежда, пък посочва с бастуна към едного и казва: „Брат Борис". Те ме виждат, как аз съм в далечината и се занимавам с нещо. Те обаче настояват на своето. „Ама сестра, сестра, Учителю!" Да, те искат сестра, за да се състезават с нея. Учителят пак им казва: „Брат Борис". Но те настояват упорито. „Ама, Учителю, покажете ни сестра!" Учителят вече строго натъртва думите си: „Рекох ви, брат Борис". Всички млъкват и отправят поглед към мен. А брат Борис е с панталони, мъж е и си работи там някаква мъжка работа. Как така брат Борис да е образец на сестра. За тях това бе загадка. За мен бе също. Същият ден Учителят разреши тази загадка като каза: „Братството е състояние на ума, а сестринството е състояние на сърцето. Когато сърцето и ума са се посветили в служба угодна Богу то се идва до истинското Братство, от което започва Новата Култура. А новата Ева я пресъздава." Така бе разрешен този въпрос. Ето имате сестра за пример.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...