Jump to content

УЧИТЕЛЯТ ГОВОРИ - ЯДКА НА БОЖЕСТВИНОТО


Recommended Posts

УЧИТЕЛЯТ ГОВОРИ

ЯДКА НА БОЖЕСТВЯНОТО УЧЕНИЕ

Питате ме: „Кое съставя ядка на учението?"

Казвал съм ви и пак ще ви кажа:

„Ядка на Божественото учение са Любовта, Мъдростта и Истината".

Знам, че пак ще ме попитате: „А що са те?"

Слушайте вие, които вече сте извършили непоправимата погрешка - разчупили сте черупката на живота, за да вкусите от неговата ядка. Ядката, която всички ядат, без да могат някога да изядат. Продължете своята погрешка - яжте от ядката! Но не се спъвайте от черупките.

И аз ви казвам: „Яжте от ядката, опитайте истината, но не се препъвайте о черупките - не искайте „доказателства".

И тъй, чуйте отговор на вашия въпрос!

Любовта е това, без което не може да съществува никакъв живот.

Мъдростта е това, без което никакво движение не съществува.

Истината е това, без което никаква граница не съществува.

Любовта е начало на живота.

Истината е край на живота. Това са двата предела на Великото в света.

Това, което се движи по средата и оформява нещата, е Божествената Мъдрост.

Мъдростта не може да работи, ако няма едно начало и един край. Между тях работи Мъдростта, в междината, образувана от началото и края, която пълнят всички вечности, без да могат да я изпълнят.

В тая междина се движи Мъдростта и изяснява, какво са Любовта и Истината.

Мъдростта говори:

Аз, която се движа между началото и края, ви казвам -

Любовта е начало на всяко битие.

Истината е крайният предел на битието, върховната му цел.

А зад Истината? Зад Истината няма нищо. Зад Истината не можеш да отидеш. Всяко нещо, което е сътворено, след като се движи, движи, най-после ще спре до Истината. То може да се движи милиони и милиарди години, но като дойде до Истината, там ще спре. И тогава, едно от двете - или ще се съобрази със законите на Истината и ще живее според тях, или ще стане на прах и пепел.

Ти викаш: „Кажи ми Истината?"

Истината не може да се каже, Тя се живее.

Истината представя плод на целокупния живот. Тя включва това, в което Бог се проявява. Тя включва това, в което всички съвършени същества се проявяват. Тя включва цялата вечност, която е съставена от хиляди и милиони „вечности". Защото има вечности, които са пределни. Има и вечности, които са безпределни.

И така, помни:

Ако ти със своята любов не можеш да преминеш от началото към края - да влезеш в Истината, и ако с твоята истина, не можеш пак да минеш от края в началото, ти никога не ще разбереш, какво нещо е животът.

Ти трябва да свържеш началото и края. Не можеш ли да направиш това, нищо не можеш да направиш, нито да разбереш.

А кое може да свърже началото и края?

Само мъдростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...