Jump to content

ЗАПИСВАНЕ СЛОВОТО НА УЧИТЕЛЯ БЕИНСА ДУНО


Recommended Posts

Записване Словото

на

Учителя Беинса Дуно

* * *

магнетофонен запис от

Вергилий Кръстев

* * *

ЗАПИСВАНЕ СЛОВОТО НА УЧИТЕЛЯ БЕИНСА ДУНО

         I. Подготвителен период от 22 години /1900-1922 год./

         II. Отварянето на Школата и записване Словото на Учителя

         III. Как се подготвяше Словото на Учителя за печат

         IV. Животът в „Параходът"

         V. Построяване салона на Изгрева

         VI. Отпечатване на беседите

         VII. Редактирането Словото на Учителя Дънов

         VIII. Условия за живот на Учителя Дънов

         IX. Учителят си заминава

         X. Животът на Братството в Новата епоха

         XI. Бележки към записването Словото на Учителя

         - Въпроси и отговори -

         XII. Мисли на Учителя /от тефтерчетата на Елена Андреева/

         XIII. Как се издаваше списание „Житно зърно".

         XIV.Как се издаваше и отпечатваше Словото на Учителя Дънов.

* * *

         Бележки на Редактора:

         Разделът „Записване Словото на Учителя Беинса Дуно" се представя в дадената форма. Елена Андреева беше стенографирала целият този материал и тя го четеше от своята стенограма и аз го записвах на магнетофон.

         Аз записвах, задавах въпроси и тя отговаряше и доизясняваше. При прехвърлянето от магнетофонния запис на машинописен текст от Марийка Марашлиева, беше дословно предадено всичко, което бе записано.

         При подготовката на материала за печат аз сравних папката с магнетофонния текст, който Елена Андреева беше диктувала на машинописка и който текст тя ми беше връчила. Нямаше разлики. Оставих материала с въпросите и отговорите.

         Освен това включен е материал с други допълнителни бележки към този раздел, изваден също от магнетофонния запис.

         Елена Андреева ми връчи 3 копия издиктувани от нея на машинописка от 1 - 54 стр., като отзад бе записала: За съхранение на Вергилий - 31 май 1987 год. и нейният подпис.

         На едното от 3-те копия тя написа следното: „Настоящето мое изложение от 54 страници предавам на д-р Вергилий Кръстев за съхранение и евентуална публикация, като средствата от публикацията да бъдат използвани за издаване на други материали от Словото на Учителя Беинса Дуно. Подпис: Елена Адреева, 27 април 1983 год."

         Едновременно с този раздел тя ми бе връчила и други 2 раздела издиктувани от нейните стенограми на машинописен текст „Образът на Учителят" и „Моят роман", които ще поместиме отделно с направените бележки лично от Елена Андреева. На зададените от мен въпроси към съответни пасажи на машинописния текст, тя допълваше и беше записвано от мен на магнетофонна лента. В.К.=Вергилий Кръстев. Е.А=Елена Андреева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...