Jump to content

3.18. Съботата - денят на Господа


Recommended Posts

18. Съботата - денят на Господа

Питат ме много хора, имаше ли Учителят приемни дни? Аз им отговарям - нямаше. Нямаше приемни дни. „Е, как така?" Но това им казвам, на всекиго, защото Той приемаше денонощно. „Но всеки ден?" Не само всеки ден. Денонощно. Разбира се, имаше Той ден събота, при който ден не приемаше, но когато някой настоява, веднъж, два пъти на вратата, Той го приемаше, защото, казваше: „Господ мен ме понася, и Аз ще понасям, който и да дойде". При един такъв случай един млад момък идва при Учителя и така си обяснявам аз, Нестор, който давам тези сведения, малко тенденциозно пита Учителя: „Учителю, мога ли да си правя, каквото си искам?" Учителят най-сериозно му казва: „Разбира се, момко, ти имаш право да правиш всичко, каквото си искаш, само че ще понасяш това, което не искаш."

 

Един подобен случай, тъкмо в събота - почуква на вратата младо момиче, около 20-тина години и Учителят й отговаря: „Извинете, занят съм!" и затваря вратата. След пет минути пак чука същото момиче. Отваря Учителят: „Занят съм!", по-кротко й казва и затваря вратата. След петнадесет минути пак чука. Учителят отваря: „Какво има?" „Много важна е моята работа и много за кратко време, за късо въпросът ми е, моля Ви се". „Добре, заповядайте". Приема я. „Заповядайте, седнете, кажете какъв е Вашият случай?" „Дали ще бъда щастлива?" Учителят я поглежда, разбира се, с Неговите очи и казва: „Това, което ще Ви кажа, ще можете ли вие да издържите?" Тя пита: „Какво". „Дали ще можете психологически, дали душевно да издържите на това, което ще ви кажа?" „Да, Учителю." Той тогава й казва: „След две години Вие заминавате от този свят, затова, купете си едно Евангелие, четете и прилагайте за тези две години. Четете и прилагайте. Е, от Вашия случай има едно изключение при 2000 души. Ако Вие сте изключението, заповядайте след две години да се видим." „Благодарим!" И си отива момичето. Повече не знам дали е идвала. Другите разказваха, че повече не се мярнала на Изгрева.

 

„Новото учение е само за човек с пробудено съзнание. То не е за човек, който живее със старите идеи". (Учителят)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...