Jump to content

3.37. Теофана Савова


Recommended Posts

37. Теофана Савова

Сестра Теофана ми разказа следния случай: Веднъж решила да погладува няколко дни. А тя беше толкова физически слаба, но на никого не е казала това и стои пред салона. Минава Учителят покрай нея, спира се при нея за няколко секунди и казва: „Манджа, манджа тук на земята, като отидем горе, тогава няма да се храним!" „И аз веднага отидох вкъщи на тенджерата и така се нахраних. Но с никого не съм споделила това". Учителят знае всичко - кой и какво върши. Те стояха непрекъснато при Учителя. Те стояха там почти постоянно и доста наши приятели им правеха забележки за това, че стоят там, като смятат, че безпокоят Учителя. Веднъж Катя Грива попитала Учителя: „Учителю, обвиняват ни, че Ви безпокоим тука като стоим при Вас, вярно ли е, че Ви безпокоим?" А Учителят отговорил: „Вие не ме безпокоите, а те ме безпокоят с мислите си." Да. И затова само веднъж сестра Теофана не е присъствала там, пред салона. Следващия ден я пита Учителят, понеже имала някаква работа вкъщи, там разплитала някаква жилетка. Следващия ден Учителят я пита: „Ти вчера не беше там, пред салона!" „Да, Учителю, не бях, вярно, поради тази заангажираност вкъщи." За да каже Учителят на сестра Теофана -„вчера теб те нямаше пред салона", то значи, че нашите човешки, обикновени разсъждания не съвпадат с тези разсъждения на Учителя. Ние не знаем, с тяхното присъствие каква дейност, каква работа са вършили там, пред салона.

 

„На всяка душа Бог е определил един момент, когато тя ще се прояви". (Учителят)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...