Jump to content

21. Подхвърленото дете


Recommended Posts

21. ПОДХВЪРЛЕНОТО ДЕТЕ

Бяхме на събор на Бялото Братство в Търново. Бяхме се събрали към 600-700 човека. Празнична обстановка. Изведнъж идват и съобщават на Учителя, че в една кошница е сложено дете и е подхвърлено пред нашия лагер в лозята. Учителят изпраща една сестра и казва: „Кажете на Еленка Казанлъклиева, че това е нейния брат. Ако иска може да го вземе". Тя отива и го взима. Било незаконнородено дете и подхвърлено. А тя по-късно ми разказваше, че имала брат, който бил комунист и като такъв бил убит. Погребват го и тъгуват за него всички. А като взима да отгледа подхвърленото дете, то пораства, става 2-3 години. По това време собствената му майка идвала от време на време да го види и да го гали. Веднъж детето се обърнало към галещата го истинска майка: „Аз те познавам тебе. Ти цял ден ревеше и галеше едно голямо куче". А кака Еленка го пита: „Ами ти от къде я познаваш". „Ами аз бях на гробищата и по едно време се уплаших, че като хукнах да бягам, че дойдох тук. Тя все плачеше". Накрая се вижда връзката между убития брат на Еленка и прероденият извънбрачно, който бе осиновен от Еленка. Нарече го Кирил. Но имаше много неприятности при възпитанието му, че като порасна още по-големи ядове. По едно време съжаляваше, че го е осиновила - толкова й бе голямо страданието. Особено в една лекция Учителят бе казал, че на окултния ученик не му е позволено да осиновява чужди деца. Неговите родни деца са собствените му мисли, чувства и постъпки. Тях трябва да ражда в чистота и непорочност. А Еленка Казанлъклиева си имаше рождена дъщеря на име Лиляна.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...