Jump to content

24. Самолетнатат бомба и втората плоча


Recommended Posts

Лиляна Младенова

24. САМОЛЕТНАТА БОМБА И ВТОРАТА ПЛОЧА

Всяка неделя през пролетта на 1944 г. с баща ми ходехме в село Мърчаево. Там бяха братята и сестрите около Учителя. Баща ми имаше въпроси, които искаше да Му ги постави, за да получи отговор. Баща ми беше пенсиониран о.з. подполковник, беше цивилен и работеше в паркетната индустрия, където се изработваше паркет за новостроящите домове. Тогава пода се постилаше с паркет. Той беше пенсиониран още от 1934 г. Сега живееше в София и не му се искаше да бъде сам. Аз работех на едно място и се колебаех да остана или не. Бях решила да отива и да питам Учителя дали да остана в София или да се евакуирам. Той ни прие с баща ми в малката стаичка. Попита го дали аз да остава в София. Учителят се усмихна и рече: „Е, рекох, щом искате да опитате - останете". Аз разбрах, че щом се усмихна значи може да остана. И останах дори когато имаше противовъздушна тревога и виеха сирените аз не се страхувах. Дори при едно въздушно нападение се скрих в италианската гимназия на ул. „Шейново". И отгоре падна върху нас самолетна бомба. До мене имаше един военен. Каза: „Ако бомбата пробие втората плоча - загубени сме". Аз се помолих на Учителя. Бомбата проби първата горна плоча на сградата и избухна на втората плоча. Всичко се тресеше. Военният каза: „Издържа зданието. Сложете си кърпа на устата, за да не дишате праха". Всички там наоколо пищяха, че са затрупани, беше хаос. Аз останах спокойна, защото Учителят каза да остана в София. Знаех, че всички могат да умрат, но мен ще ме извадят жива. Изминаха десет минути, но за секунда не се усъмних. Бях с вяра в Учителя. Полека се показа една дупка, един отвор и през него всички излезнаха. Измъкнахме се живи. Остана преживяното от ужаса.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...