Jump to content

8. Скъперничество


Recommended Posts

8. СКЪПЕРНИЧЕСТВО

А сега ще обясня две неща: едното е, как Учителят ме изпрати с една бележка. Минавах покрай салона, повика ме и ми даде една бележка и ми каза: „Занеси тази бележка на брат Стоименов!“ Той беше като ръководител на братските пари. Вземах аз бележката, отидох при брат Стоименов на горния етаж, чукам. „Влез!“ Влизам вътре при него и казвам: „Брат, тази бележка Учителят изпраща, заповяда“. Прочете я той. Гледа ме отчаяно, гледа, после вдигна дюшека и извади парите...
В.К.: Нищо, то е минала епоха. Това е преди 40 години.
Г.Д.: И взема парите под дюшека и брои, брои, даде ми сумата, но 3-4 пъти ги пипа да не са залепнали.
В.К.: Да не ти даде повече.
Г.Д.: Голям скъперник. И като се увери от многото броене, даде ми и аз ги занесох на Учителя. Учителят ме посрещна, дадох Му ги, а Той каза: „Скъперник. Костелив орех с костелив орех“. Два пъти го повтори.
В.К.: Защото усеща как два пъти, три пъти ги брои.
Г.Д.: Да. Това го каза два пъти пред мене. „Костелив орех с костелив орех“. С възмущение. Скъперник на парите на Учителя, а след като си замина Учителя, му горяха парите.
В.К.: Тези пари за какво Му трябваше на Учителя?
Г.Д.: Е, те Му трябват някой път. Дава някъде на някого за нещо, нали разбираш. Рядко дава, обаче така се случва. Туй е за първия случай.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...