Jump to content

7. Савка Керемедчиева и Добра


Recommended Posts

7. САВКА КЕРЕМИДЧИЕВА И ДОБРА

Савка Керемидчиева бе една от стенографките на Учителя и бе една от тези сестри, които Учителят допускаше най-близко до себе си. Веднъж Савка полива с каната на Учителя, за да си измие ръцете и лицето. Легена, над който Учителят се мие бил поставен на един стол. Учителят се мие, до Него с каната стои Савка, а Юрданка Жекова е готова с пешкир, който трябва да поеме Учителят, за да се избърше. След като се избърсал Учителят се обръща към Савка и казва: „Ти, Добра, се мий в тази вода след като съм се мил Аз. Тази вода съдържа светлина, дето аз съм я ползвал“. След малко се обръща към Юрданка и повтаря същото: „Вие с Добра се мийте в тази вода.“ Къде е сега загадката в този случай? Загадката е там, че пред Него физически стои Савка, а Учителят се обръща към нея с името Добра. Значи в Савка се намира Добра, щом Учителят така се обръща към нея.А коя е Добра. Добра е физическата рождена майка на Петър Дънов. Т.е. на тялото на Учителя. Значи след като си е заминала Неговата рождена майка, която Му е дала това тяло, Той впоследствие вкарва нейната душа в тялото на Савка. И още по- интересно. Учителят накара Савка да завърши висше образование. По този начин майка Му Добра също завършва висше образование на земята чрез Савка. За да разгадаете цялата случка, трябва да знаете, че майка Му Добра е била неграмотна и неписмена. Нейният баща чорбаджи Атанас е бил писмен, а съпругът на Добра и бащата на Петър Дънов е поп Константин Дъновски. Освен че е бил писмен, той е бил свещеник, открил е първото българско училище във Варна и през време на Възраждането е един от деятелите за черковна независимост и славянска писменост. А тогава българите са се гърчеели и са били под турско иго. Ето това е един от методите на Учителя за работа.
Сега ще ви разкажа и друг метод на Учителя. Учителят имаше рождена сестра и се казваше Мария. От време на време тя прихождаше на Изгрева и отсядаше някой и друг месец. За нея Учителят не беше Учител, а беше Петър. А Петър е за нея рожден брат, а рождения брат не може да бъде Учител на нея и на рода й. Нали знаете онази приказка, че пророците не са пророци в родината си и в семейството си. Тука е абсолютно същото. А баба Мария е била евангелистка. Изучавала Евангелието, посещавала е евангелските събрания и все се чудела, защо около брат й се събират толкова много хора. Не изтърпяла веднъж, отишла и Му рекла: „Абе, Петре, тези хора, които се въртят около Тебе защо се въртят? Какви са тези хора бе около Тебе и не разбирам на какво можеш да ги научиш?“ Учителят я погледнал строго и казал: „Ти гледай и това да не загубиш, което имаш сега. Тогава ще разбереш на какво уча тези хора, но ще бъде късно за тебе“. Тя вдигнала рамене и си тръгнала. През това време Савка слуша и наблюдава цялата случка. Учителят се обръща към нея и казва: „Видя ли сега колко е било трудно на времето на Христа да работи, защото семейството Му е пречело.. И сега е същото. Тя Ме смята за рожден брат. А рождения брат го няма. Тук е Великият Учител слезнал на земята. Видя ли колко е трудно да се работи сега между този народ“. Савка поклаща глава и казва: „Видях, Учителю“. Ето толкова за сега. По лъжичка, за да ви е по-сладко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...