Jump to content

21. Лечение чрез вътрешна връзка


Recommended Posts

21. ЛЕЧЕНИЕ ЧРЕЗ ВЪТРЕШНАТА ВРЪЗКА

Една година когато служих войник в град Сливница по времето на военното учение аз заболях. Това беше около 1934 г. Преглеждаха ме военни лекари, но нищо не ми казаха. Тогава ги помолих да отида в София и да се прегледам в болницата на Червен кръст. Те се съгласиха и ме пуснаха. Но аз бях решил да отида на Изгрева и оттам да търся помощ. Но понеже бях срамежлив не отидох при Учителя, а потърсих д-р Жеков, който бе ветеринарен лекар. Той ми даде някои напътствия, но подобрение не получих. Напротив, болката ми се усилваше от лявата страна както и от дясната, като видях, че няма кой да ме излекува, една сутрин ставам и казвам на себе си: „Учителю, ще дойда при Теб! Само Ти можеш да ме излекуваш!“ Аз се помолих, направих вътрешна връзка с Учителя, облякох се криво-ляво и се приготвих да излизам от стаята. Хващам се с лявата ръка за дръжката на вратата и от мен излезе нещо като вихър и каза „Фу-у-у-у“ и излезна през прозореца. Видях го как направи следи във въздуха. Някакво черно същество бе ме сграбчило и ме мъчеше толкова време. Понеже бях направил мислена връзка с Учителя, то помощта дойде от Него. Значи Учителят ме излекува и от тогава не съм почувствувал същите болки близо 60 години. На следващия ден, на беседа Учителят каза: „Вие, като ви заболи нещо отивате при лекар. Обаче когато Бог лекува, Той ще ви излекува завинаги“. Учителят спря за момент и ме погледна. Разбрах, че това се отнася за мен и че помощта от вчерашния ден бе дошла именно от Учителя по онази мисловна връзка, която бях създал между себе си и Него. Но това стана много трудно и чрез непрекъснатата молитва. Връзката между ученик и Учител се създава много трудно и още по- трудно тя се съхранява. Аз имах тази опитност и никой не може да докаже, че това не е така. Затова ви я разказвам, а вие ще си я проверите, дали тя е вярна, ако използвате същият метод. Вътрешната връзка между ученик и Учител предхожда всичко.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...