Jump to content

5. Възстановяване връзката с Бога


Recommended Posts

5. ВЪЗСТАНОВЕНАТА ВРЪЗКА С БОГА

След този разговор с Учителя Колю Драгнев остава да живее на Изгрева. След няколко години преживял е някакви вътрешни психични смущения. Отива при Учителя за съвет и помощ.
Дава му „Пътят на ученика“ след като той е преживял някаква вътрешни сътресения, психични сътресения. И след една седмица, като е живял на Изгрева с тези сътресения, Колю се молил и постил, и всичко това, което Учителят му е давал като съвети и му е казал, не помага. Казва: „Аз бях много чувствителен, не исках да безпокоя Учителя, обаче туй състояние не мога да го сменя в положително и един ден реших каквото ще да става, ще отида да питам Учителя. Това беше сряда, сутринта е имало Школа. Отивам на обед, бяхме се нахранили, аз се прибирам. И всичко се е прибрало на почивка. Никой няма. И аз отивам, тъкмо удобен момент, но как ще безпокоя Учителя сега. Отивам, заставам отпред пред салона и тъкмо да си сложа крака на стъпалото и отгоре вратата на Учителя каза скръц, отвори се и Учителят заслиза към мене и ми вика: „Какво има?“ И аз Му разказвам: „Учителю, тъй и тъй, направих всичко това, което съм чел от беседите, туй, което сте казали, но не мога да си помогна“. И Учителят му казва: „Ех, то от миналото нещо има. От миналото“. Колю Драгнев имал като дете още на левия крак разширени вени. Беше му станал крака като торба, не можеше да върви. Аз ще ви го разкажа и него. И му казва: „Единият крак, левия крак е на сърцето, а десния на ума. Това е от миналото“. И тогава Учителят тръгна и влезе в салона. И аз послушен като дете вървя подире Му. Влязохме, никой няма в салона. Сутринта Учителят като е държал беседата, на черната дъска е направил една окръжност, нещо е обяснявал, нали с този чертеж и Учителят взема пергела, аз седя до Него и Учителят прекара пергела по същата окръжност както сутринта и ми го дава в ръцете и аз сега не знам какво да направя. Само казах: „Учителю, да бъде Волята Божия!“ И казва, за един миг всичко от мене се смъкна като олово, изведнъж аз станах радостен и весел, ще изхвръкна. Дори в момента не се сетих да благодаря на Учителя. Изхвръкнах изведнъж, толкова радостен бях, че ми се смени състояние. Беше направил връзка, досег със свръхсъзнанието на Учителя. Той прави връзка с Учителя и възстановява прекъснатата връзка между нашето съзнание и Божественото. И Учителят прави тази връзка между човешката душа с Божествената душа.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...