Jump to content

10. Свинарникът


Recommended Posts

10. СВИНАРНИКЪТ

Какво да ви разкажа за Братството в Стара Загора? Кой беше ръководител по ония години? Ковачев? А, преди това е бил Иван Николов. В града имаше един салон, в който се събирахме, но те искаха впоследствие да си купим друго място, всички събрахме пари, кой колкото имаше възможност и си купихме една къщичка, която впоследствие приспособихме за салон с лозе и място-игрище, където играехме Паневритмията. То беше много хубаво, където сутрин, там на времето живееше Петър Камбуров в Стара Загора. Беседите ставаха сутрин в 5 часа, неделен ден, сряда също в 5 часа отивахме. Петър рано, преди да почнем с кавала свиреше песента „А бре, синко“, „В летен ден, в ранни зори майка ми тихо се приближи“ така песента се разнасяше от височината над целия град. Сега има строежи, но тогава беше далеч, над една борова гора и тогава имаше братство, около 50 души се наброяваха, беше голямо Старозагорското братство. Първия ръководител Ив. Николов беше много благ човек, много добър, но впоследствие той си замина и остана тогава Панайот Ковачев та пое това ръководство. Също и жена му беше в братството. Дъщерята не беше против. Симпатизираше. Той, Панайот Ковачев беше ветеринарен лекар и направи отклонение, че отглеждаше кокошки, прасета. С това се занимаваше, обаче жена му беше много против тези неща, защото на един окултен ученик не му е позволено това, на един окултен ученик това не подобаваше. Идва жена му и пита Учителят: „Учителю, право ли е това, да се отглеждат прасета“ То го има някъде в беседа писано, но и аз ще го разкажа. Учителят казва: „Един окултен ученик не трябва да се занимава с тези неща“. Тя се връща, казва му тези неща. Обаче той не послуша. Продължи и за една година му измират всичките прасета. Измряха му всичките прасета. Той тази опитност я имаше. Ако не беше питал Учителя, нямаше да измрат, но понеже пита и вече го хвана окултния закон. Измряха му и впоследствие, когато вече национализираха всичко навсякъде. Тука целта беше да ударят братството в Стара Загора, то беше зарегистрирано Братството и така вземаха го салона. Прехвърлиха го на друг брат, Енчо където той построи къща на свое име с условие като един ден ще остане на Братството. Той беше неженено момче. Но се случи, в работата където той работеше, стана някакво нещастие и той си замина. Какво е станало там не мога да ти кажа, но така завърши. Неговите наследници взеха мястото. Но имаше много хубав кръжок в Стара Загора. И досега продължават там. Сега понеже там мястото им го отчуждиха, а сега след 1990 г. дали ще им го платят, дали ще го върнат при тези условия, не знам, не съм говорила със старозагорци, но там беше хубаво.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...