Jump to content

3. Болният Темелко


Recommended Posts

3. БОЛНИЯТ ТЕМЕЛКО

Бях тогава около трийсет годишен. Та така тръгнахме и доживяхме до днеска.
Само преди четири години тука аз бях много болен. Спях в кухнята. Синът ми и снаха ми по цял ден на работа. Като дойдат вечер, оправят ме и ме заключат. Да не влиза никой при мене.И така продължавах. Тука си правят беседа, аз там лежим. Един ден, точно в 11 часа беше през деня, чуем глас: „Ставай!“ Повтори втори път пак: „Ставай!“ Аз си повдигнах главата от кревата ама нищо не виждам. Трети път пак извика много силно: „Ставай!“ „Я кажем, че станем пък ако ще да си счупим главата на дъските тука.“ Почнах да ставам и изведнъж нещо ми олекна, олекна. Харно, ама страха ме държи пак не смеем. Държа се за кревата, свлякох си краката и полека, полека, та до масата има стол и седнах на стола и почнах да размишлявам: „От дека е този глас сега“. Демек, който ме вика сега. Тамън това размишлявах и видях как Учителя току влезна през вратата, затворената врата. Влезна и покрай мене, покрай мене и през прозореца си излезна. Така оздравях и сега съм жив пред вас. Иначе щяхме да се разминем и нямаше кой да ги запише тези работи, които ги разказвам вече над 30 години. Слушат и си заминават, а полза никаква.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...