Jump to content

6. Колко е висок връх Мусала?


Recommended Posts

6. КОЛКО Е ВИСОК ВРЪХ МУСАЛА?
В: Казахте за Лулчев, вие сте го посещавали много пъти, така ли?
И: Да, и той винаги ми даваше негови книги. Така например той разправя за себе си, че един ден като чел сутрешния си вестник в едно кафене, чете една новина, а по-напред имал разговор с Учителя. Учителят го пита: „Колко е висок Мусала?“ И Лулчев като един ученик, който си е научил добре урока, отговаря: „2927 м“. Учителят го пита: „Как измервате?“ Лулчев, разправя Му всички научни методи за измерване. Учителят се усмихва и казва: „Мусала е над 3000 метра“. А Лулчев пита: „А Вие как измервате?“ „Има известни магнетични течения, които се чувстват само над три хиляди метра“. Магнетични течения има, които ги чувства Учителя, ама нали той ги не чувства. Един ден Лулчев седи в едно кафене, чете сутрешния вестник и едно малко антрефиле съобщава, че германски учени били на връх Мусала, измерили върха и бил 3009 м. Скача той зарадван да се похвали на Учителя, че Мусала е над три хиляди метра, обаче изведнъж се засрамил пред себе си. Лулчев ми разказва: „Учителят, който никога не ми е казал една лъжа, който толкова пъти ми е спасявал живота. Аз искам по едно място да си ида, а ме препраща от друго място да си отида, където е безопасно за мен. Нали аз не му повярвах, а повярвах на жълтата преса“. И не се смирил пред знанието на Учителя, а решил да му се похвали с новината от вестника. Неверни Тома. Такива бяхме всички отначало. После го познахме в Дух и Истина.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...