Jump to content

8. Кредиторите - отгоре и отдолу


Recommended Posts

8. КРЕДИТОРИТЕ - ОТГОРЕ И ОТДОЛУ

През лятото, под същия сайвант брат Стойко Цуцорков правеше гардероб на Учителя. Измежду другото и аз му помагах. По едно време той ми се скара нещо в работата. Не видях откъде набързо пристигна Учителят, вероятно слязъл от стаята Си и и ме защити като каза: „А-а, Ангел е малко майстор. Той е единствения на Изгрева, който не си е сменявал името“. А по- късно в една беседа Учителят каза така: „Хората като сгрешат, като заборчлеят си сменяват имената, за да не ги открият техните кредитори. Това е за земята. Но и онези, които слизат от Невидимия свят като се облекат в човешка плът, също се скрият от своите кредитори в Невидимия свят, че дори носят и други имена, поставени от онези, които ги раждат. А геройство е, да си носиш името отгоре и да те кръстят със същото име. Тогава ще отговаряш и пред едните кредитори на Небето, както и пред другите кредитори на земята. И тогава трябва да изплатиш задълженията си до грош. Иначе ще дойде и ще играе тоягата!“ Така и стана. Не бях си сменил името, дойдох на земята, дойдох на Изгрева и дойде време да плащам и на едните, и на другите кредитори. А как това стана ще разберете по-късно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...