Jump to content

9. Обсебване


Recommended Posts

9. ОБСЕБВАНЕ

След като завърших Морското училище във Варна и се прибрах на село, там вече се провеждаха събрания на Бялото Братство. И аз започнах вкъщи да чета от беседите и под тяхното влияние станах вегетарианец и въздържател. А към края на 1922 г. започнах редовно да посещавам събранията. Нашето цяло семейство беше включено в Братството. През 1924 г. моята по-малка сестра Анка, която е родена непосредствено след мене, пожела да я заведе баща ми в Бургас да кара курсове за шивачка. След 2-3 месеца един ден както си била в клас тя нещо изпищяла и от този момент някакъв дух я обсебил и тя вече не бе на себе си. Съобщиха ни веднага и ние с брат ми Горан впрегнахме каруцата и отидохме, че я взехме. Тя от къщи и от двора навън не излизаше. Но така тя беше се прикрепила към мене, че аз където мръднех и тя все по мене вървеше. Това почна да ме затормозява много и аз един ден както си седяхме двама при огнището, като не знаех още методите на Учителя реших да си послужа с една формула от Христа, която бях чел от Евангелието. Обърнах се към нея и рекох: „В името на Господа Исуса Христа заповядвам ти да излезеш от нея!“ А сестра ми се кокори към мене, отвори уста и с мъжки глас произнесе: „В тебе ли искаш да дойда?“ Аз се уплаших и не посмях да го задявам този дух, който бе обсебил сестра ми.
През 1925 г. на 19.VIII. имаше събор от цяла България на Бялото Братство във Велико Търново. Там отидохме и ние, цялото семейство. Беше и сестра ми. Тя вървеше все така с мене. В една от беседите Учителят измежду другото каза: „Една сестра гледа през прозореца на брата си!“ И за миг ме погледна. Разбрах, че се отнася за мене. После последния ден, беше събота, Учителят каза: „Тази година много братя и сестри ще си заминат за другия свят. Ще ги пратим мисионери в България“. След като се върнахме от събора, след някой и друг месец сестра ми почина. И действително в това число на бъдещите мисионери влезе и моята сестра. А как ще стане това, тука вече думата има Учителят.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...