Jump to content

31. Петелът


Recommended Posts

31. ПЕТЕЛЪТ

През месец май бяхме насядали доста братя и сестри на една хубава поляна в двора на Темелко. По едно време една сестра откъм къщата се обажда не знам по какъв случай: „Учителю, Учителю“. А Той се обърна и рече: „Вашият Учител отдавна си е отишъл“. Изтръпнахме. Поглеждаме се. А Той е пред нас физически. Значи Духът, Божественият Дух си бе отишъл. Това не можехме да го проумеем. Докато се оглеждаме в недоумение точно пред нас беше застанал един петел и изкукурига. След като изкукурига Учителят му каза: „Ха изкукуригай още веднъж!“ И той изкукурига. След всяко изкукуригване Учителят се обръщаше към него и го поканваше да изкукурига. Така до десетина пъти. После се обърна и каза: „Българите знаят, че когато петелът се качи на стобора и кукурига, значи ще дойде гост, защото пее към улицата. А този петел се е обърнал на запад и все на запад кукурига“. И по едно време ние пак се оглеждаме и какво да видим, слънцето вече залязваше на небосклона. Значи петелът кукуригаше на изпроводяк на
залязващото слънце. А преди това Учителят ни каза, че нашият Учител отдавна си е отишъл.
На Изгрева аз бях работникът в градината. Имах най-голяма възможност да Го посещавам по всяко време, да го питам за най-различни работи. Но понеже аз чувствах Неговото величие и не ми беше удобно да Го занимавам с мои работи. Но ето два дни преди да си замине идва сестра Савка да ме повика, за да поправя един електрически уред, защото аз по професия съм електротехник. И действително аз отидох в стаята Му, но не намерих никаква повреда. През това време Учителят стоеше прав и се виждаше, че беше затруднен в дишането. Дишаше често и учестено, постоях известно време и си излязох. По-късно разбрах, че Той беше ме повикал да ме види и да си взема сбогом с Него. Защото знаеше, че си заминава. Излезнах навън на поляната и не можех да проумея какво означава всичко това. Огледах се насам и натам и по едно време зърнах слънцето, което вече залязваше и беше на една педя над небосклона. В ушите ми прозвуча изкукуригване на петел. През очите ми премина цялата онази картина в Мърчаево, където петелът кукуригаше на Учителя обърнат на запад към залязващото слънце. След два дни Учителят си замина и вече разбрах значението на всички онези неща, които ми се случиха. Те бяха предназначени за изпроводяк на Учителя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...