Jump to content

45. Падналият ангел


Recommended Posts

45. ПАДНАЛИЯТ АНГЕЛ

Когато Учителят беше още на земята, ние работехме и ремонтирахме една землянка близо до поляната, в която прибирахме зимнината от онова, което се раждаше в градината на Изгрева: картофи, лук, боб и други неща. Аз бях облечен с една синя престилка и се бях доста изцапал с вар. Трябваше да отида към салона, за да взема нещо. Отивайки там аз минах край Учителя и Симеон Симеонов, които се бяха спрели при втората чешма, която е до пътя и нещо приказваха. Спрях се и аз при тях. Стана въпрос, че много съм се изпръскал с киреч, а Симеон се обръща към Учителя и казва: „Ангел сега се е изцапал, ама в неделен ден като се облече с чисти дрехи и се издокара, представлява много хубава картинка“. Тогава Учителят ме изгледа отгоре до долу и каза: „Ангел сега е асистент. Той е бил роден за поет, но се е отказал и загазил. След това съгрешил и бил изпратен на земята да поправи грешката си. Ангел си носи името от горе. Но сега да внимава, да си реши задачата, защото с векове ще седи на земята докато се изкачи отново горе, от където е дошъл. Тук е на изправителен изпит на земята“. На мен ми се подкосиха краката и полека-лека си тръгнах. Значи аз трябваше да бъда падналият ангел, който сега трябваше да си издържи всички изпити. Но тук на земята срещнах други като мене паднали та загазили и така ни се заплетоха съдбите, че не знам дали ще си издържа изпитите. Затова по-късно ще говоря.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...