Jump to content

13. ТРЕТАТА ОПУСТОШИТЕЛНА ВОЙНА


Recommended Posts

13. ТРЕТАТА ОПУСТОШИТЕЛНА ВОЙНА

Беше около 1917-1918 година, в разгара на Общоевропейската война, когато Учителят на една беседа на „66", ни каза: „Питате ме кога ще се свърши войната. Тя тази война ще се свърши, но сред нея иде една още по-голяма. Обаче и след тази война хората няма да поумнеят и тогава ще дойде трета война толкова опустошителна, че човечеството ще оредее. Едва след нея ще настъпи траен мир."

Аз си мислех тогава, че втората война, която предсказва Учителя се отнася за след 150-200 години. Но когато тя избухна, втората война, само след 20 години (1939-1944 г.) започнах да разпитвам между братята и сестрите помни ли някой тези думи на Учителя. Бях много изненадана, че никой не си спомняше. Може би тези, които запитвах, да не са били тъкмо на тази сказка. Спомняше си единствено сестра ми, която тогава беше на 16 години, само че тя помнеше с едно колкото малко на глед, толкова и значително по смисъл изменение, а именно, че не е точен израза „ и след втората война хората няма да поумнеят", а че АКО и след нея не поумнеят, тогава ще настъпи третата опустошителна война, от която човечеството ще оредее. Ние проверихме през нашето време, когато бяхме родени при българите. Вие, следващите поколения, непременно ще проверите верността на думите на Учителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...