Jump to content

43. БОГ Е ВСЬО И ВСЯ - ВЪВ ВСИЧКО И НАВСЯКЪДЕ


Recommended Posts

43. БОГ Е ВСЬО И ВСЯ - ВЪВ ВСИЧКО И НАВСЯКЪДЕ

Обикновено аз пътувах от Габрово за София и отивах по няколко пъти в годината, като по време на Петровден и на съборите се стараех да бъда с Братството или в София или на Рила. Но при всички случаи аз винаги чувствувах, че трябва да отида при Учителя, защото имам нужда от Него, че търся Неговата помощ, че жадувам за Неговото Слово и за всичко онова, което излиза от Него и съставлява братския живот на Изгрева, Бях прочела в това Слово мисълта, че не можеш да мислиш за някого, ако той в същия момент не мисли също и за теб. Този закон бях започнала да го усвоявам и бях вече убедена в силата на мисълта на Учителя. Затова когато отидох при Учителя веднъж Го запитах: „Учителю, какво да правя, когато имам нужда и искам да получа помощ от Вас?" А Той най-строго ми каза: „Това ли ти е най-важния въпрос, за който си дошла при мен?" Кимнах утвърдително с глава. Зададох Му този въпрос, защото аз бях в провинцията, бях далеч от Школата, изолирана от семейството си, където живеех, имах големи противоречия, с които трябваше да се справям. Да Му пиша писма, на Учителя, за моите проблеми не смеех, защото смятах, че ще Му отнема времето. А и не можех да опиша толкова много неща, които ставаха около мене и в мене в едно писмо. Оставаше другият начин - когато отивах по два-три пъти в годината на Изгрева, за да се срещна с Него. Но това беше за мен много малко. Затова търсех някой друг начин. Усещах, че той съществува и затова се обърнах към Учителя по този начин и с този въпрос. Строгото Му лице отново ме погледна и чух думите Му, които като че ли с длето се врязваха в съзнанието ми за вечни времена: „Винаги, когато имаш нужда от мен и искаш да се свържеш с мен, ще кажеш: „Учителю благи" и ще мислиш за мен и аз ще дойда да ти помогна". Аз въздъхнах облекчено. Аз се намирах пред Учителя, на Изгрева в София, а моят дом бе в Габрово, в провинцията. А аз имах там най-голяма нужда от Неговата помощ. И запитах: „Но това Учителю, за къде важи? За Изгрева или за провинцията?"
„Това важи за сега, за утре и за винаги! Това важи за тук, за провинцията, за вечността и за Вселената! Това важи и за целият Космос, за цялата Вселена и за винаги. Когато ме повикате и ме извикате с Чистотата на сърцето си, чрез Светлината на ума си и със Силата на духа си, то аз ще дойда от края на Вселената при вас и ще ви помогна. Това е един вътрешен закон на Миротворчеството и Миросъзнанието на Вселената, че Бога е на всякъде и във всичко. Това е Всьо и Вся, Той е във всичко и навсякъде - на Небето, на земята и във Вселената. Той е навсякъде и във всичко; на физическия свят, в Духовния свят и в Божествения свят. Това е загадката и силата на тази мистична тайна и Божи закон. Аз днес ви я откривам и я оставям за учениците от Школата. Думата „Учителю благи" е ключ, който се намира в Словото на Великия Учител. С този ключ може да борави само ученика. А ученик е онзи, който изучава Словото, прилага го и живее по него". Учителят беше заел една особена поза излъчваща категоричност и безотказност. Този велик закон бе свален от Всемировият Учител за учениците от Школата на Великото Всемирно Бяло Братство.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...