Jump to content

5. РУПИТЕ


Recommended Posts

5. РУПИТЕ

Тогава, по същото време, запитах Учителя: „Може ли да направим една екскурзия с Минко и да минем по билото на Рупите?" Минко беше минал един път от там, та сега двамата да минем. Обаче Учителят стана много сериозен и каза: „Не, навсякъде може да ходите, само по билото на Рупите не трябва да се качваш. За тебе е опасно. Има хора, на които е определено да се качат на Рупите, но ти никога няма там да стъпваш!" И повтори: „Навсякъде може да ходиш, но на Рупите, не!" И тогава Той ми подаде ръка, аз я целунах и си слязох при палатката. Мина известно време, аз пак отидох при Учителя и Го запитах: „Учителю, може ли с Минко да направим една обиколка през пустинята, през Мусала и да се върнем на Изгрева?" Той се усмихна и каза: „Да, може. Направете тази екскурзия!" И ние направихме тази екскурзия с Минко и доволни се завърнахме благополучно. За нашият брак трябва да кажа, че никой не знаеше освен брат Тахчиев. Ние го бяхме поканили да ни стане кум, но той беше отказал. Нищо от това не загубихме, разбира се. Това бяха негови съображения. И така ние се завърнахме на Изгрева. През цялото време ние сме се движили пеш. Като ни видяха заедно с Минко, започнаха да злословят по наш адрес и казваха: „Как можа Иван каруцаря да пусне дъщеря си с Минко да ходи сама на екскурзия!" Ние мълчахме и нищо не казвахме, защото за нас това нямаше значение. Ние бяхме вече женени.
 
Искам да спомена един случай, който преживях след като бях сключила брака си с Минко и се бяхме върнали на Рила. Татко ми пак беше отишъл за провизии. Ние двамата с Минко бяхме в палатката. Минко лежеше, а аз до него и изведнъж гледам, а езерото беше от едната страна, а аз гледам на противоположната страна. На платното на палатката се очертаваше същото езеро и върху него един крокодил (това беше видение), тялото му, отгоре както е покрито с плочките и Учителят показа с дървена показалка към крокодила, към плочките му и каза: „Ти нали виждаш крокодила, когато е жив гърбът му е покрит с плочки, но когато умре, плочките остават. Така и вашата любов ще бъде вечна". Досега тя остана.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...