Jump to content

9. РЕШЕНИЕ НА ЗАДАЧАТА


Recommended Posts

9. РЕШЕНИЕ НА ЗАДАЧАТА

Учителят беше поставил една задача на учениците в Школата, да пущат всеки ден в една касичка по едно левче, която сума в края на учебната година да се внесе за книжнина, т. е. за отпечатване на беседи, които всеки един да получи като абонамент. В тая връзка Учителят казал един път в сряда, навярно е било към края на учебната година, че всеки може да си внесе левчетата, които е събрал. Моите родители приготвили сумата, която били събрали и баща ми каза на майка ми: „Недке, ти ще ги занесеш!" Както решили, така и постъпили. Майка ми отишла да носи парите на Учителя. Тя ги носела в два плика, за двамата и като отишла Учителят попитал: „Какво има сестра?" „Учителю, нося левчетата!" При Него бил брат Боев. Учителят попитал: „Сестра, как се казваш?" Мама искала да каже Неда Иванова, но брат Боев изпреварил майка ми и казал: „На брат Иван другарката!". Учителят отново попитал: „Сестра, как се казваш?" Тъкмо майка ми да отговори и брат Боев пак казал: „На брат Иван другарката". И така се въртели в кръг Учителя, майка ми и брат Боев. Така продължило доста време и накрая майка ми успяла да каже: „Неда Иванова". А Учителят казал: „Не, ти се казваш Недка и допълнил: „Сестра Недке, Господ да те благослови!" После пак: „Сестра Недке, Господ да те благослови!" И трети път: „Сестра Недке, Господ да те благослови! " Много са братя и сестри, които могат да внесат левчетата, но оня, който пръв е направил пробива, оня, който пръв е пробил фронта е направил заявката на небето, той е най-важния". С това същевременно Учителят промени и името на майка ми от Неда на Недка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...